۱۲ ایستگاه کیفیت هوای تهران در وضعیت قرمز

۱۲ ایستگاه کیفیت هوای تهران در وضعیت قرمز

به گزارش شاپ، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت الان هوای تهران ۱۴۶ و در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است اما در ۱۲ ایستگاه کیفیت هوا در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه هاست.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۱۹ آذرماه)، کیفیت هوا درایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۴، تربیت مدرس(منطقه ۶)، ستاد بحران (منطقه ۷)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۲، پیروزی(منطقه ۱۳)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۹ و شهرداری منطقه ۲۱ در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه های پونک، گلبرگ (منطقه ۸)، مسعودیه (منطقه ۱۵)، شهرداری منطقه ۲۰ و شهرداری منطقه ۲۲ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است.

امروز شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۸۱ آلوده ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران بوده است.

در ایستگاه های میدان فتح (منطقه ۹)، اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۶ و شهرداری منطقه ۲۲ ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که آلاینده شاخص این روزهاست، بعنوان آلاینده شاخص هوای پایتخت ثبت نشده است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه ها سفارش می کند.

لازم به ذکر است کیفیت هوای ۱۴ ایستگاه متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست در جدول شاخص کیفیت هوا ثبت نشده است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/09/19
15:14:04
5.0 / 5
561
تگهای خبر: شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP