انتقاد انبوه سازان از گرانی مصالح ساختمانی در کشور

انتقاد انبوه سازان از گرانی مصالح ساختمانی در کشور

به گزارش شاپ، خوزستان عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان از گرانی مصالح ساختمانی در کشور انتقاد نمود و اظهار داشت: مصالح ساختمانی در یک سال قبل 2 تا 10 درصد گران شده اند.فرشید پورحاجت در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از گرانی مصالح ساختمانی در کشور اظهار داشت: سیاست های خانه دار شدن مردم در این دولت یکی از اولویت ها و دغدغه های اصلی بوده و است اما در واقعیت هیچ سنخیتی میان برنامه ها و صحبت های مطرح شده از طرف دولت و شرایط موجود برای خانه دار شدن مردم ندارد.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم هیچ قضاوتی درباب عملکرد مدیران و مسئولان حوزه مسکن نداشته باشیم تنها می توان با مطرح کردن بحث افزایش قیمت مصالح ساختمانی به این مهم پی برد که تحقق رویای خانه دار شدن مردم خیلی دور از ذهن است و به این راحتی ممکن نخواهد شد.

عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان اظهار داشت: متاسفانه شاهد می باشیم که روند قیمت انواع ملزومات مصالح ساختمانی شامل زیرسازی و اسکلت بندی، رو بنا و تجهیزات و ادوات تکمیل ساختمان روزانه درحال افزایش است و این مساله اساسا به روند ساخت و ساز لطمه خواهد زد.

پورحاجت با اعلان اینکه دولت حتی اگر برای ساخت تعداد مشخصی واحد مسکونی اعتبار و یا ردیف بودجه ای در نظر گرفته باشد با این روند افزایش قیمت مصالح اساسا برنامه اش محقق نخواهد شد، عنوان کرد: قیمت سیمان، میلگرد، تیرآهن و سایر مصالح ساختمانی طی یک سال قبل بین ۲ تا ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: نکته مهم این است که بخش عمده ای از این محصولات تولیدات داخل کشور هستند و همین طور شرکتها و کارخانه های دولتی و نیمه دولتی هستند که این افزایش نرخها را اعمال کرده اند.

عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان اظهار داشت: با این روند افزایش نرخها در بخش مصالح ساختمانی و به تبع آن افزایش هزینه های ساخت، به نظر نمی رسد برنامه های در نظر گرفته شده در بحث تولید مسکن در کشور محقق شود و یا اگر هم محقق شود اساسا بصورت کامل نخواهد بود.

منبع:

1401/09/13
14:56:20
5.0 / 5
291
تگهای خبر: برنامه , تولید , عمل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP