نوسازی 5000 واحد مسکونی در بافتهای فرسوده تهران کلید خورد

نوسازی 5000 واحد مسکونی در بافتهای فرسوده تهران کلید خورد

به گزارش شاپ، با امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری تهران، ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافت های فرسوده تهران، توسط تعاونی های محلات مورد به سازی و نوسازی قرار خواهند گرفت.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با شهرداری تهران اظهار نمود: تفاهمنامه مذکور با اهداف اجتماعی ترویج و تحکیم مشارکت عمومی، کمک به اهداف توسعه بخش تعاون تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در تولید ناخالص ملی، احیا، بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری برای ایجاد مسکن مناسب در محلات با محوریت تعاونی ها به امضا رسیده است. در چند ماه گذشته با همکاری شهرداری و معاونت شهرسازی و سازمان نوسازی شهر تهران مفاد تفاهمنامه آماده شد و اساسنامه تعاونی های مسکن محلات مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: وزارت کار به وزارت مردم تعبیر می شود، شهرداری هم خانه مردم است و هر دو بنا داریم در جهت خدمت به مردم این طرح را دنبال نماییم، این تفاهمنامه گام بلندی در جهت توسعه تعاون به منظور ساماندهی بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری است و به باعث آن هم مشارکت مردم به کار گرفته می شود و هم تسهیلات و منابع بانکی و منابع عظیمی که در اختیار شهرداری قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرد.
مرتضوی اظهار داشت: امیدواریم این تفاهمنامه به برون رفت از مشکلات موجود در حوزه بافت های فرسوده منجر شود و به اجرای نهضت ملی مسکن در جهت خانه دار کردن مردم کمک نماید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه امضای تفاهمنامه در جمع خبرنگاران هم اظهار نمود: مراد از امضای تفاهمنامه توسعه بخش تعاون در اقتصاد ملی است. اقتصاد ایران بر سه محور دولتی، خصوصی و تعاونی بنیان نهاده شده و باید ۲۵ درصد از اقتصاد کشور مشمول بخش تعاون شود. با تفاهمنامه امروز تشکیل تعاونی های مسکن در محلات کم برخوردار و بافتهای فرسوده کلان شهر تهران در دستور کار قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: به باعث این تفاهمنامه ۳۵۴ محله مشمول طرح شده و بر این اساس ۳۵۴ شرکت تعاونی تشکیل خواهد شد، همینطور منابع اختصاص یافته منابع تلفیقی است و مواردی همچون تغییر کاربری، تراکم، نوسازی معابر و فضای سبز بر عهده شهرداری تهران است. بحث تأمین تسهیلات هم از راه منابع نهضت ملی مسکن بانک و منابع در اختیار شهرداری است و بانک توسعه تعاون هم به کمک خواهد آمد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طبق پیشبینی اولیه در گام نخست ۵۰۰۰ واحد مسکونی مورد نوسازی و بهسازی قرار می گیرند و از راه تشکیل ۳۵۴ تعاونی محلات به توسعه بخش تعاون و خانه دار کردن مردم کمک می شود. آورده مردم هم بعد از محاسبه هزینه تمام شده و یکپارچه سازی و اختصاص ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی، گام به گام در این پروژه وارد خواهد شد.
منبع:

1401/09/03
17:01:24
5.0 / 5
73
تگهای خبر: تولید , رنگ , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP