به بهانه طرح مجدد شایعه استعفای وزیر راه و شهرسازی

رستم قاسمی می رود یا می ماند؟

رستم قاسمی می رود یا می ماند؟

شاپ: شایعه مجدد استعفای رستم قاسمی و عدم حضور وی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، گمانه زنی ها برای خداحافظی قریب الوقوعش از وزارت راه و شهرسازی را تقویت کرده؛ هرچند هنوز هیچ خبر رسمی در این حوزه منتشر نشده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، هنوز چهار روز از خبر تکذیب استعفای رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی نگذشته که باردیگر این مورد در شبکه های اجتماعی مطرح گردیده است.
طبق آخرین اخبار، رستم قاسمی اخیرا متن استعفای خویش را تقدیم رئیس جمهور کرده است. وی در جلسه روز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ هیات دولت شرکت نکرد تا گمانه زنی ها نسبت به خداحافظی او از سمت خود تقویت شود. گزینه هایی هم بعنوان افراد جانشین رستم قاسمی مطرح شده اما هنوز چیزی معلوم نیست و حتی سخنگوی دولت در رابطه با استعفای قاسمی یا انتخابهای جاگزین او صحبتی نکرده است.
عوامل اصلی استعفا
مبحث بیماری قاسمی از ماهها قبل بر سر زبان ها افتاد. این مسئله در کنار کند شدن روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن، انتقاداتی را از سوی کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس متوجه ساکن طبقه پانزدهم ساختمان دادمان کرد. در کنار آن دستگیری قاسم مکارم ـ مشاور رستم قاسمی در اوایل شهریورماه هم به حواشی دامن زد.
همچون نقدهای وارده به عملکرد وزیر راه و شهرسازی، کند شدن اجرای طرح نهضت ملی مسکن با هدف ساخت چهار میلیون واحد مسکونی است؛ پروژه ای که بیشتر از یک سال از آغاز آن می گذرد و تا اینجای کار برای ۱.۶ میلیون واحد زمین تأمین شده و ۱۹۴ هزار واحد به مرحله فونداسیون رسیده است.
صداهای انتقادی به عملکرد رستم قاسمی از سطح کارشناسان به صندلی های سبز بهارستان رسیده است. اقبال شاکری ـ عضو کمیسیون عمران مجلس روز ۱۱ آبان بیان نمود: به عقیده من ریاست محترم جمهوری باید بررسی نمایند که اگر آقای مهندس قاسمی توانایی انجام کار را ندارند تصمیم دیگری گرفته شود.
مجلس در هفته آینده تعطیل می باشد و شاید به این زودی تصمیم جدیدی درمورد وزارت راه و شهرسازی اتخاذ نشود. آنچه که میتوان قطعا و یقین در رابطه با اش صحبت کرد، اینست که رستم قاسمی هنوز وزیر است و حتی شنیده می شود روز شنبه آینده در محل کار خود حاضر خواهد شد.
آخر پیام


1401/08/27
13:41:38
5.0 / 5
1087
تگهای خبر: بیماری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP