دبیر انجمن شركت های هواپیمایی:

اگر تقاضا نباشد، پروازی هم به قطر صورت نمی گیرد

اگر تقاضا نباشد، پروازی هم به قطر صورت نمی گیرد

شاپ: دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اعلان اینکه در یک سال قبل برای پروازهای جام جهانی، برنامه ریزی های صورت گرفته، اصرار کرد که پروازهای ایران به قطر بستگی به تقاضای بازار دارد و اگر درخواستی وجود نداشته باشد، پروازی هم صورت نمی گیرد.


مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: باتوجه به سهمیه ای که برای بازی های جام جهانی به ایران اختصاص داده بودند، شرکت های هواپیمایی و به ویژه ایران ایر، برای انجام پرواز به قطر برنامه ریزی داشتند و قطرایرویز هم باتوجه به موافقت نامه بین ایران و قطر، برنامه ریزی کرد، هرچند بنظر می رسد که استقبالی در این عرصه صورت نگرفته است. همین الان هم ایران ایر برنامه ریزی کرده که ۸۴ پرواز را در روزهای جام جهانی بصورت هفتگی داشته باشد، اما هنوز استقبال زیادی از پروازهای جام جهانی نشده است.
وی در پاسخ به این که آیا تعلل ایرلاین های داخلی موجب تمایل تماشاگران به خرید بلیت های قطرایرویز نبوده، بیان کرد: کسی که مشتاق دیدن بازی ها باشد، دنبال پیدا کردن راه حل برای سفر می رود. در این رابطه هم کسانی که می خواستند بازی های جام جهانی را ببینند، اقدامات خودرا انجام دادند. شرکت های هواپیمایی همه اعلام آمادگی کردند که برای ایام جام جهانی قطر برنامه پروازی داشته باشند، ضمن این که در آن مقطع ایران ایر هم برنامه پروازی اش را اعلام نموده و بلیت ها درحال عرضه است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اشاره کرد: بیش از یک سال است که وزارت میراث فرهنگی و دستگاه های دیگر، برنامه ریزی هایی برای پروازهای جام جهانی داشته اند، اما در نهایت پروازهای ایران به قطر بستگی به تقاضای بازار دارد.
اسعدی سامانی در پاسخ به این که پروازهای کیش به قطر توسط کدام شرکت به انجام می رسد و پروازها بصورت برنامه ای یا شاتل خواهد بود، توضیح داد: شاتل پروازهای مختلفی را در یک روز از مبدا به مقصد انجام می دهد، پروازهای ایران ایر هم محدود است، البته همه اینها به تقاضای بازار بستگی دارد و برای پروازهای شاتل هم اگر درخواستی وجود نداشته باشد، پروازی صورت نمی گیرد.
منبع:

1401/08/22
23:34:52
5.0 / 5
569
تگهای خبر: بازار , برنامه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP