مطالبه ایران و تاجیكستان:

لغو دو طرفه ویزا و کاهش نرخ پرواز

لغو دو طرفه ویزا و کاهش نرخ پرواز

به گزارش شاپ، همزمان با سفر معاون گردشگری به تاجیکستان، در رابطه با لغو دو طرفه ویزا و تسهیل در رفت وآمد جاده ای و ریلی به انگیزه رشد گردشگری بین دو کشور، مذاکره شد. مقامات تاجیکستان همینطور از ایران درخواست نمودند تا نرخ بلیت پروازها بین دو کشور کاهش پیدا کند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، براساس اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ اواخر هفته گذشته در دیدار با تاج الدین جوری زاده ـ رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان ـ، کمال الدین مومن راه ـ معاون اول رئیس کمیته گردشگری این کشور ـ و سلیم دولت زاده ـ مدیر بخش مناسبت های بین المللی کمیته گردشگری تاجیکستان ـ خواهان تقویت و توسعه همکاریهای دو کشور در حوزه گردشگری شد.
مسؤولان گردشگری ایران و تاجیکستان ضمن آن که بر توسعه و تقویت روابط گردشگری دو کشور تاکید داشتند، این دیدار را بیشتر به انگیزه بستن قرار داد، عملیاتی شدن برنامه ها بین بخش های خصوصی دو کشور و برداشتن موانع انجام دادند.
در این جلسه همینطور در رابطه با همکاریهای گردشگری، تبادل اطلاعات گردشگری بخصوص اطلاعات بخش های خصوصی دو کشور، گردشگری سلامت، انتقال تجربه ایران به تاجیکستان در زمینه هتل داری، استانداردها و... مذاکره شد و مسؤولان تاجیکستان هم پیشنهاد دادند دوره آموزشی برای فعالان گردشگری تاجیک در ایران به صورت وبینار و یا حضوری برگزار گردد.
مقامات گردشگری تاجیکستان همینطور درخواست نمودند با عنایت به برقراری پرواز بین دو کشور از مقصد مشهد و تهران به شهر دوشنبه که دو روز در هفته صورت می گیرد، نرخ بلیت این پروازها با هدف افزایش تعداد سفرهای هوایی بین دو کشور کاهش پیدا کند.
لغو دو طرفه ویزا برای جذب گردشگران بیشتر و تسهیل در رفت وآمد جاده ای و ریلی، از دیگر محورهای مطرح شده در نشست مسؤولان گردشگری ایران و تاجیسکتان بود که با تکیه بر انجام راه کارهای جذاب و نو در حوزه گردشگری، همچون روایت گری و معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن بین دو کشور انجام شد.
تاجیکستان، کشوری فارسی زبان است که در آسیای میانه و در همسایگیِ افغانستان، ازبکستان، چین و قرقیزستان واقع شده است و حوزه تمدنی مشترکی با ایران دارد.
منبع:

1401/08/22
08:55:08
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP