جزئیات تخلیه ۷ کالای اساسی در بنادر کشور

جزئیات تخلیه ۷ کالای اساسی در بنادر کشور

به گزارش شاپ، طی هفت ماهه نخست سالجاری حدود 14 میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن در بنادر کشور تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۱ معادل ۱۳ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۴۰ تن بود و در این بین گندم رشد ۲۸ درصدی و شکر رشد ۳۴ درصدی داشته است.
همین طور میزان تخلیه گندم طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ معادل سه میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵۴۶ تن بود که نسبت به تخلیه دو میلیون ۸۸۱ هزار و ۳۰۴ تنی در زمان مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۲۸ درصدی داشته است، همین طور میزان تخلیه جو تا ابتدای آبان سال جاری نیز معادل یک میلیون ۱۹۳ هزار و ۳۵۴ تن بوده و مقدار تخلیه این کالا در زمان مشابه سال گذشته، دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۸۲ تن را نشان میدهد.
میزان تخلیه ذرت تا پایان مهر سال جاری معادل چهار میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۸۸ تن بوده و میزان تخلیه این کالا در زمان مشابه سال قبل با چهار میلیون و ۷۴۶ هزار و ۶۵۹ حکایت از رشد سه درصدی دارد.
طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ میزان تخلیه سویا معادل دو میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۷۹ تن و تخلیه سویا در زمان مشابه سال قبل معادل سه میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۹۷ تن بوده است.
میزان تخلیه برنج نیز تا ابتدای آبان سال جاری معادل ۱۶۷ هزار و ۴۶۹ تن بود و تخلیه برنج در زمان مشابه سال قبل برابر با ۱۶۴ هزار و ۵۰۳ تن بوده است که رشد دو درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان میدهد.
تخلیه شکر در بنادر کشور تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۱ اما به یک میلیون و ۳۶ هزار و ۳۳۷ تن رسید؛ این در حالیست که در زمان مشابه سال قبل ۷۷۵ هزار و ۶۹۶ تن شکر تخلیه شده بود که حاکی از رشد ۳۴ درصدی نسبت به مدت سال قبل است.
همین طور میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی هفت ماهه سال ۱۴۰۱ معادل ۸۲۱ هزار و ۹۳۱ تن اعلام گردید که در زمان مشابه سال ۱۴۰۰ معادل یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۷۵ تن روغن تخلیه شده بود.
تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی هفت ماهه سال جاری شامل ۴۵۹ هزار و ۹۳۸ دستگاه کامیون و ۱۴ هزار و ۹۹۵ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۷۲ هزار و ۱۵ دستگاه بصورت حمل یکسره بوده است.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، قبل از این هم اعلام شده بود که میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان مهرماه، معادل ۱۲۴ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۹۸۳ تن بوده که در قیاس با زمان مشابه سال گذشته، رشد هفت درصدی را نشان میدهد.1401/08/16
10:14:33
5.0 / 5
520
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP