روبیكا سكوت خود را شكست؛

بگذاریم کاربران در فضای رقابتی، خودشان پلت فرم را انتخاب کنند

بگذاریم کاربران در فضای رقابتی، خودشان پلت فرم را انتخاب کنند

به گزارش شاپ، روبیکا در اطلاعیه ای اظهار داشت: فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ چاره مطلوبی نیست. بگذاریم کاربران در فضای رقابتی، خودشان پلت فرم را انتخاب کنند.


به گزارش شاپ به نقل از مهر، روبیکا در اطلاعیه ای ضمن معرفی خدمات و دستاوردهای خود، شایعات مطرح شده از جانب برخی افراد و رسانه ها را پاسخ داد.
در متن این بیانیه آمده است:
روبیکا از شرایطی که در هفته های اخیر برای اینترنت و دسترسی به سرویسهای بین المللی پیش آمده و باعث نارضایتی هموطنان شده، متاسف است و تلاش می کند در حیطه عملکرد پلت فرم خود، تا زمان در دسترس قرار گرفتن مجدد سرویسهای بین المللی، خدمات ارتباطی مناسبی را به هموطنان ارائه نماید.
روبیکا ضمن تکذیب ادعای نادرست در مورد پرداخت کمک هزینه های هنگفت به این مجموعه در گذشته و آینده خاطر نشان کرد؛ روبیکا با سهامداری همراه اول و ایرانسل، ماهیتی خصوصی دارد و تابحال حمایت ویژه ای از دولت ها دریافت نکرده است. لازم به ذکر است باتوجه به مدل درآمد روبیکا برپایه سهم درآمد از ترافیک مصرفی کاربران و اقبال گسترده مخاطبان، نه تنها این سوپراپلیکیشن برای سهامداران خود بار هزینه ای نداشته، بلکه سودآور هم بوده و اساساً نیازی به کمک و حمایت های مالی دولتی ندارد.
این پلت فرم تا قبل از آغاز محدودیت های جدید اعمال شده برای سرویسهای خارجی، با عرضه خدمات پویا و کاربردی در سرویسهای شبکه اجتماعی، پیام رسان، فروشگاه، پخش زنده مسابقات ورزشی، پخش آنلاین فیلم و سریال و… توانسته توجه بیشتر از ۳۵ میلیون کاربر را به خود جلب نماید و در کنار سایر اپلیکیشن ها، بستری امن برای فعالیت و کسب درآمد افراد باشد.
همچنین، از سال قبل تابحال که سرویس کسب درآمد روبیکا در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است، بیشتر از یکصدهزار نفر توانسته اند از راه تولید محتوا و فعالیت در روبیکا کسب درآمد داشته باشند.
ذکر این نکته ضروریست که جذب میلیونها مخاطب در روبیکا از ابتدا بواسطه عرضه خدمات کاربردی به کاربران صورت گرفته که بیشتر از ۱۴ میلیون نفر کاربر فعال روزانه و بیشتر از ۳۲ میلیون کاربر یکتای فعال ماهانه گواه این ادعاست.
روبیکا ترجیح می دهد در یک فضای رقابتی، بر مبنای مزیت های بومی با سایر پلت فرم ها رقابت کند.
مجموعه روبیکا ضمن تکذیب ادعاهای مطرح شده، خواهان عرضه مستندات از مدعیان است و آنان را به رعایت اخلاق حرفه ای و عدم بیان ادعاهای غیر مستند و مجعول دعوت می کند. همینطور روبیکا حق خویش را برای شکایت از این قبیل ادعاها محفوظ می داند.

1401/07/23
10:28:10
5.0 / 5
524
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵