خانه در شرق تهران چند؟

خانه در شرق تهران چند؟

به گزارش شاپ، چهار منطقه ی شرقی تهران شامل ۴، ۸، ۱۳ و ۱۴ بعنوان محدوده سکونتی اقشار متوسط حدود ۲۲ درصد معاملات مسکن در پایتخت را به خود اختصاص می دهند و طبق آمار رسمی در میان این نقاط پایین ترین قیمت به منطقه ۱۴ با متری ۳۲ میلیون و بالاترین قیمت به منطقه چهار با ۴۵ میلیون تومان در هر متر مربع متعلق می باشد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مناطق ۴، ۸، ۱۳ و ۱۴ در شرق تهران، محدوده سکونتی اقشار متوسط به حساب می آید که قیمت مسکن در این مناطق طی یک سال قبل بین ۳۱ تا ۴۲ درصد افزوده شده است. میانگین رشد قیمت در کل شهر تهران هم در یک سال قبل ۳۶ درصد بود.
بازار مسکن در منطقه چهار معمولاً از رونق بیشتری در مقایسه با سه منطقه ی دیگر شرق تهران برخوردار می باشد که اغلب بین چهار منطقه پرمعامله تهران قرار می گیرد. شهریور سال جاری ۵۲۲ قرارداد خرید و فروش مسکن در منطقه چهار منعقد گردید که ۸.۷ درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داد و رتبه سوم را از این نظر در میان مناطق ۲۲ گانه از آن خود کرد.
منطقه چهار شامل محله هایی همچون تهرانپارس غربی و شرقی، نارمک، پاسداران، مبارک آباد، شیان، لویزان، قاسم آباد، شمیران نو، حکیمیه و خاک سفید است. هم اکنون متوسط قیمت هر متر خانه در منطقه چهار بر مبنای معاملات شهریور ۱۴۰۱ معادل ۴۵ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان است که نسبت به سال قبل ۳۵ درصد رشد داشت.


منطقه هشت هم همسایه منطقه چهار به حساب می آید که از جنوب تا غرب منطقه چهار امتداد دارد. قیمت هر متر مسکن در منطقه هشت الان به صورت میانگین ۳۹ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان است که از رشد ۴۰ درصد در مقایسه با سال قبل حکایت دارد. تهرانپارس غربی، نارمک، دردشت، مدائن، هفت حوض، فدک، مجیدیه و وحیدیه از محله های منطقه هشت محسوب می شوند. این منطقه در شهریور سال جاری رتبه ۵.۶ درصد از کل معاملات تهران را به خود اختصاص داد که از این نظر رتبه ششم را از آن خود کرد.
منطقه ۱۳ در جنوب منطقه هشت هم در شرق تهران قرار دارد. این منطقه معمولاً جزو ۱۰ منطقه پرمعامله در تهران نیست. شهریور سال جاری ۱۹۴ معامله مسکن در منطقه ۱۳ به ثبت رسید که با ۳.۲ درصد از کل قراردادها رتبه سیزدهم را در میان کل مناطق از آن خود کرد. پیروزی، نیروی هوایی، تهران نو، امامت و نبرد شمالی برخی از مناطق منطقه ۱۳ تهران هستند. قیمت هر متر خانه در منطقه ۱۳ معادل ۳۹ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان است که در مقایسه با شهریور سال قبل ۳۱ درصد رشد نشان داده است.
اما منطقه ۱۴ واقع جنوب منطقه ۱۳ هم در شرق تهران قرار دارد. این منطقه از محدوده های نسبتا پرتقاضا در بازار املاک تهران است که شهریور سال جاری با ۳۱۰ فقره معامله که ۵.۱ درصد قراردادها را شامل شد جایگاه هفتم را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران از آن خود کرد. آهنگ، خاوران، سلیمانیه، دولاب، میدان خراسان و هفده شهریور بعضی از محله های منطقه ۱۴ هستند. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۴ بر مبنای معاملات شهریور ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هر متر مربع است که در مقایسه با شهریور سال گذشته ۴۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
چهار منطقه مذکور به صورت کلی ۲۲.۶ درصد از کل معاملات مسکن شهر تهران در شهریور ۱۴۰۱ را به خود اختصاص دادند. بررسی ها نشان داده است بخش عمده ای از ساکنان مناطق شرقی تهران را اقشار متوسط می سازند. عمده آپارتمان های این مناطق از نوع کوچک و متوسط متراژ است. با این وجود حجم قابل توجهی واحد بزرگ متراژ در منطقه تهرانپارس غربی برای فروش عرضه شده که تناسب چندانی با توان خرید متقاضیان ندارد.1401/07/20
16:36:42
5.0 / 5
590
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP