کاهش ۴ درصدی سفر با خودروی شخصی

کاهش ۴ درصدی سفر با خودروی شخصی

به گزارش شاپ، سفرهای مردمی در یک هفته گذشته با رشد یک درصدی روبرو شده است و در این میان وسایل نقلیه سبک، کاهش چهار درصدی سفر را تجربه کرده اند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین آمارهای منتشرشده از جانب مرکز مدیریت راه های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۸ تا پنجشنبه ۱۴ مهرماه) یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۵۵۲ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (بازه جمعه ۹ تا پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰) ۹ درصد افزایش داشته و نسبت به هفته گذشته (بازه جمعه ۱ تا پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱) ۱ درصد کاهش داشته ­است.


همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودرو های مردم) در بازه زمانی ۸ تا ۱۴ مهر ماه، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، چهار درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.


در هفته گذشته حدود ۱۱ میلیون و ۶۷۲ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده است. در این میان مبدأ پلاک های مشاهده شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۰ درصد در ارتباط با استانهای تهران و البرز بوده و بعد از آن، خودروهایی با پلاک خراسان رضوی، فارس، مازندران، اصفهان و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.


بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در یک هفته گذشته، ۱۵۴ هزار و ۴۳۸ وسیله نقلیه و در ارتباط با چهارشنبه ۱۳ مهرماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استانهای قزوین، مازندران، قم، مرکزی، گیلان و زنجان مشاهده شده اند.


بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۸ تا ۱۴ مهرماه، ۵۹ هزار و ۶۸۲ وسیله نقلیه در ارتباط با روز چهارشنبه ۱۳ مهر بوده و بیشترین خودرو های غیربومی مشاهده در استان، در ارتباط با استانهای تهران و البرز، گلستان، خراسان رضوی، اصفهان و گیلان بوده اند. در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در بازه ۸ تا ۱۴ مهرماه، با ۴۶ هزار و ۳۹۳ وسیله نقلیه در روز چهارشنبه ۱۳ مهر بوده و استانهای تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و اصفهان بیشترین سهم را در بین خودرو های غیربومی داشتند.
وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استانهای با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان داده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استانهای لرستان ۱۲ و کرمانشاه و تهران ۱۰ درصد افزایش تردد داشته اند، در حالیکه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، سفرهای جاده ای در استان بوشهر، کرمانشاه و فارس به ترتیب ۴۱، ۲۲ و ۲۱ درصد رشد یافته است.


همچنین ترددهای بین استانی در استانهای سمنان سه و در هرمزگان و قم ۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که بیشترین کاهش تردد را تجربه کرده اند. در حالیکه کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، در ارتباط با استانهای کردستان، البرز و سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۲۱، ۲۰ و ۱۰ درصد بوده است.

1401/07/17
15:17:42
5.0 / 5
571
تگهای خبر: جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP