مدیرعامل مگاموتورخبر داد:

قدمهای بلند مگاموتور در افزایش ظرفیت تولید

قدمهای بلند مگاموتور در افزایش ظرفیت تولید

شاپ: مدیرعامل مگاموتور از افزایش ظرفیت تولید این شرکت به 2500 دستگاه در سال آینده آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از روابط عمومی مگاموتور، کیومرث مبلغ ناصری با تشریح برنامه های آتی مگاموتور و نقش این شرکت در گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: برای رساندن مگاموتور به جایگاه واقعی خود، باید جوابگوی برنامه های رو به رشد و تعالی گروه خودروسازی سایپا باشیم. برای این مهم در گام اول ظرفیت های موجود در شرکت مورد مطالعه و برنامه ریزی دقیقی صورت گرفت تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت ها بهره ببریم و قسمتی از این مطالعات شامل بازسازی، نوسازی، افزایش ظرفیت خطوط تولید مگاموتور و شرکت های زیر مجموعه است.
مدیرعامل مگاموتور با اشاره به اهداف بزرگ سال آینده این شرکت اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۲ هدفی بزرگ و بی سابقه در مگاموتور هدف گذاری شده است و تولید ۲۵۰۰ دستگاه قوای محرکه در روز است که در کوشش برای عملیاتی کردن این هدف بزرگ هستیم.
ناصری اشاره کرد: برای دست یابی به این ظرفیت تولید نیازمند تغییراتی در خطوط ماشینکاری، خطوط مونتاژ و زنجیره تامین هستیم که درحال انجام مذاکره و اجرای پروژه های مورد نیاز قرار داریم تا با افزایش بیشتر قطعات اصلی قوای محرکه ۵c، دنده های گیربکس، تامین بموقع تمام قطعات و … به این مهم دست یابیم.
ناصری در ادامه از ساخت خط مونتاژ جدید شرکت مگاموتور خبرداد و اظهار داشت: یکی از نقاط کلیدی برای رسیدن به تولید آرمانی ۲۵۰۰ دستگاه در روز، راه اندازی خط مونتاژی است که بتواند به ظرفیت های مونتاژ موتور بیفزاید. بنا داریم پیش از اختتام سال ۱۴۰۱ مجهزترین و مدرن ترین خط مونتاژ خاورمیانه با ظرفیت تولید ۷۰۰ دستگاه در روز بصورت دو شیفت باکیفیت و استانداردهای روز دنیا را راه اندازی نماییم.
او اضافه کرد: در خط مونتاژ جدید، موتور EC۵ تولید خواهد شد که موتوری با استانداردهای روز دنیا است و کیفیت قطعات و طراحی آن رضایت بیشتری برای مشتریان فراهم خواهدنمود.
مدیرعامل مگاموتور اضافه کرد: در اجرای این طرح استفاده از ظرفیت های بالقوه و راکد یکی از اهداف بوده تا میزان سرمایه گذاری باردیگر و تکراری را به حداقل رسانده و به اجرای این پروژه سرعت بیشتری ببخشیم.
ناصری از انجام پروژه های طراحی قوای محرکه جدید در مگاموتور آگاهی داد و اظهار داشت: با اجرای این ظرفیت سازی و انجام پروژه های جدید بدنبال این هستیم که امکان تولید خودرو های جدید را برای گروه سایپا فراهم نماییم برای اینکه با طراحی پلت فرم های جدید و قوای محرکه به روز که جوابگوی انتظار مشتریان و بازار باشد این بستر را فراهم می نماییم تا شرکت های گروه خودروسازی سایپا که طراحی محصولات جدیدی را در دست اجرا دارند از قوای محرکه مگاموتور تامین گردد.
ناصری در ادامه به پروژه های بهبود کیفیت محصولات اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی برای کاهش آلایندگی و سوخت موتورهای بهبود یافته هدف گذاری شده است و موتور M۱۵GSI، موتور M۲۴+ و موتور P۹۰ همچون محصولاتی است که زمانبندی لازم جهت تولید آنها انجام و در ماه های آتی به ترتیب به ثمرخواهند نشست و به عنوان محصولات جدید که شرایط بهبود یافته کیفی دو چندانی را دارند جایگزین تولیدات گذشته و جاری شرکت خواهند شد.
ناصری در آخر از تولید گیربکس اتوماتیک در برنامه سال آینده این شرکت آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از اهداف مگاموتور در سال آینده تولید گیربکس اتوماتیک برای محصولات گروه سایپا است. گیربکس های اتوماتیک به تناسب طراحی مدرن خودرو های جدید گروه سایپا و انتظارات بازار در سبد تولید محصولات مگاموتور قرار خواهند گرفت و ما نیاز خودروسازان گروه را از گیربکس اتوماتیک تامین خواهیم کرد.

1401/07/13
10:12:35
5.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳