وزیر راه و شهرسازی:

لندینگ هواپیماهای ایرانی برای ایام جام جهانی در قطر تقریبا رایگان است

لندینگ هواپیماهای ایرانی برای ایام جام جهانی در قطر تقریبا رایگان است

به گزارش شاپ، وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: قطر برای لندینگ یک هواپیما در روزهای جام جهانی 2022 حدود 10 هزار دلار دریافت می کند ولی این رقم برای ایران تقریباً مجانی شده است و آنها پولی دریافت نمی کنند.


به گزارش شاپ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای تفاهم نامه های همکاری میان بخش های مختلف این وزارتخانه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در محل این وزارتخانه، اظهار داشت: یکی از تفاهم نامه هایی که امروز به امضا رسید، در زمینه گردشگری دریایی است که از با اهمیت ترین معیارهای حوزه گرددشگری می تواند باشد.
قاسمی افزود: یک تفاهم نامه دیگر مربوط به زمینهای موردنیاز سرمایه گذاران در زمینه گردشگری بود که تصمیم گرفته شد با معرفی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان ملی زمین و مسکن همکاری لازم را در این خصوص به عمل بیاورد و تفاهم نامه سوم نیز در ارتباط با بهره گیری از ظرفیت های موجود در فرودگاه های کشور برای ساخت هتل های فرودگاهی بود. این تفاهم نامه ها حاصل چندماه تلاش همکاران من و وزیر میراث فرهنگی بود.
وی در رابطه با سوالی درباره ی میزان آمادگی طرف قطری جهت استفاده از ظرفیت های موجود در ناوگان حمل و نقل هوایی و دریایی ایران جهت جابه جایی مسافران در روزهای جام جهانی فوتبال، عنوان کرد: ما از نظر تعداد پرواز تقریباً محدودیتی نداریم و با قطری ها در این خصوص به توافق رسیده ایم. آنها برای لندینگ یک هواپیما در روزهای جام جهانی حدود ۱۰ هزار دلار دریافت می کنند ولی این رقم برای ایران تقریباً مجانی شده است و پولی دریافت نمی کنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در حوزه جابه جایی هموطنانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی را در قطر دارند، ما محدودیت آن چنانی نداریم و فکر می کنم مشکل خاصی نداشته باشیم. به زودی هم به اتفاق مسئولان وزارت ورزش و جوانان سفری به قطر خواهیم داشت. پیش بینی شده است دو نمایشگاه یکی در حوزه گردشگری و دیگری در حوزه صنایع های تک در آن ایام در جنوب کشور اجرا شود.
قاسمی در پاسخ به این نکته یکی از خبرنگاران که گویا، طرف قطری عنوان کرده است به شرط اقامت سه روز در قطر، بلیت بازی های جام جهانی را به متقاضیان ایرانی می فروشد، اظهار داشت: ایرانیها می توانند بامداد با بهره گیری از کشتی کروز به قطر مسافرت کنند و بازی موردنظرشان را تماشا کنند و شب به کشور برگردند. همین طور تماشاگران خارجی می توانند با بهره گیری از هواپیماهای شاتل ما و انتخاب کیش به عنوان محل اقامت شان، بازی موردنظرشان را تماشا کنند و به کشور مبدا خود برگردند. چون به هر حال اقامت در قطر، اقامت گرانی است.
وی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص ادامه فروش بلیت های دونرخی برای توریستهای خارجی توسط برخی ایرلاین ها به رغم تاکید مسئولان وزارت راه، بر برخورد با متخلفین دراین زمینه، بار دیگر اشاره کرد: اگر گزارشی دراین زمینه وجود دارد، حتما به ما بدهید تا رسیدگی نماییم. فروش بلیت دونرخی در داخل کشور تخلف است و ما حتما با آن برخورد می نماییم.
منبع:

1401/07/09
07:27:25
5.0 / 5
462
تگهای خبر: رنگ , سرمایه , عمل , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP