وزیر صمت خبر داد؛

انحصار تولید خودرو تا ۱۴۰۴ کم می شود

انحصار تولید خودرو تا ۱۴۰۴ کم می شود

به گزارش شاپ، وزیر صمت اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا 1404 معادل 30 درصد از تولید خودرو باید توسط خودروسازان دیگری غیر از دو شرکت بزرگ خودروسازی صورت گیرد. از این طریق از تمرکز تولید کاهش می یابد.سید رضا فاطمی امین در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تمرکز تولید در دو شرکت خودروسازی، اظهار داشت: هم اکنون تولید خودرو در ایران متمرکز است و ۹۰ درصد تولید خودرو در کشور توسط دو خودروساز بزرگ به انجام می رسد و سایر خودروسازان سهم ۱۰ درصدی دارند.
وزیر صمت اضافه کرد: طبق برنامه های تدوین شده، تا سال ۱۴۰۴ تیراژ تولید باید به ۳ میلیون دستگاه برسد و از سویی با توجه به این که تولید منحصر به دو شرکت شده است، تا ۱۴۰۴ معادل ۳۰ درصد تولید خودرو توسط خودروسازان دیگری غیر از این دو شرکت بزرگ صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در صورت تحقق این برنامه، از تمرکز تولید نیز کم می شود و خودروسازان دیگر هم در این حوزه نقش فعال تری پیدا می کنند.
گفتنی است، یکی از برنامه های وزارت صمت تولید ۳ میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ است؛ آنطور که فاطمی امین از تریبون های مختلف اعلام نموده طبق برنامه ریزی های انجام شده، مقرر است تا سال ۱۴۰۴، ۳ میلیون دستگاه خودرو تولید و از این مقدار یک میلیون دستگاه صادر شود.
بر این اساس، طبق گفته وزیر صمت که باید ۳۰ درصد از تولید توسط شرکت هایی غیر از دو شرکت سایپا و ایران خودرو صورت گیرد، یعنی از تیراژ سه میلیون دستگاهی خودرو در سال ۱۴۰۴، حدود ۹۰۰ هزار دستگاه سهم خودروسازانی غیر از این دو شرکت خواهد بود.


منبع:

1401/06/31
18:07:53
5.0 / 5
487
تگهای خبر: برنامه , تولید , دستگاه , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP