آخر دادن به کار کودکان و ایجاد یک اقتصاد عادلانه جهانی

آخر دادن به کار کودکان و ایجاد یک اقتصاد عادلانه جهانی

به گزارش شاپ، در سرتاسر جهان ۱۶۰ میلیون کودک بعنوان کودک کار مشغول کار هستند و مبحث آخر دادن به کار کودکان یک مساله اخلاقی است و بر معیشت هم تاثیر می گذارد البته جامعه، کسب و کارها و دولت ها باید برای ریشه کن کردن کار کودکان با یکدیگر همکاری کنند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، کار کودکان تنها یک مشکل تاریخی نیست، بلکه یک معضل مداوم است. هنوز هم دسترسی کودکان را از دوران کودکی به آموزش محدود می کند، امید به زندگی آنها را کوتاه می کند و فقر را تداوم می بخشد.
سازمان بین المللی کار (ILO) یک سری آمار را فاش کرد که زنگ خطر را به صدا درآورد؛ امروزه نه تنها بیشتر از ۱۶۰ میلیون کودک بعنوان کودک کار هستند، بلکه برای نخستین بار از ۲۰ سال پیش، تعداد کودکان کار در جهان افزایش پیدا کرده است.
کار کودکان چالشی است که زندگی اجتماعی و اقتصادی ما را تحت تاثیر قرار می دهد و ما تنها زمانی می توانیم کاملاً از آن آگاه شویم که برای آموزش کوشیده باشیم.
به گزارش ویفروم، بر اساس گزارش وزارت کار ایالات متحده، تا سال ۲۰۱۵، حدود ۶۵ درصد از عرضه جهانی کاکائو از غرب آفریقا بود و دو میلیون کودک در این منطقه در صنعت پرورش کاکائو مشغول به کار خطرناک بودند. از زمان انتشار این گزارش، شرکتهای شکلات سازی سیستم های نظارت و اصلاح کار کودکان را برای شناسایی و پیشگیری از کار کودکان در زنجیره تأمین خود پیاده سازی کرده اند و آگاهی از این پدیده به ما این امکان را می دهد که شکلات را از تولیدکنندگانی که عاری از کار کودکان هستند بخریم.
کار کودکان به سلامت جسمی و روانی کودکان صدمه می رساند و در عین حال کاهش بهره وری ملموس را بر جامعه تحمیل می کند. با آخر دادن به این استثمار کودکان، افراد بیشتری را قادر می سازیم تا آموزش ببینند، کسب وکارهای کوچک راه اندازی کنند و فعالیتهای اقتصادی بیشتری را تقویت نماییم. بعنوان اعضای جامعه، همه ما نقشی در کمک به حذف کار کودکان و دستیابی به یک اقتصاد پویاتر و عادلانه داریم.
منبع:

1401/06/21
22:36:25
5.0 / 5
635
تگهای خبر: آموزش , تولید , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP