ثبت بالاترین نیاز فناورانه کشور در صنعت عمران

ثبت بالاترین نیاز فناورانه کشور در صنعت عمران

به گزارش شاپ، طبق آمارها ˮصنعت عمرانˮ با ۳۴ درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه کشور قرار دارد و پس از آن ˮصنعت پلیمریˮ با ۲۷ درصد و ˮنفت، گاز، پتروشیمیˮ و ˮنانو موادˮ با ۱۵ درصد قرار دارند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، طی یک سال گذشته به کمک کارگزاران فناوری ۲۱۵ تقاضای صنعتی که با تولیدات یا خدمات حوزه نانو مرتبط بودند؛ دریافت و به شرکتهای دانش بنیان ارائه شد که صنایع عمران، نانومواد، نانوپوشش ها و صنایع پلیمری بیشترین سهم از تقاضاهای عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.
این اتفاق حاصل تلاش کارگزاران ترویج صنعتی است که در چارچوب تیم های تخصصی فناوری نانو با حضور در رویدادهای صنعتی است که ضمن برقراری ارتباط، مشاوره و معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانو و راهکارهای مبتنی بر نانو فناوری صنعتی به مدیران و فعالان صنعتی، نسبت به جمع آوری و بررسی نیازها و مشکلات واحدهای صنعتی اقدام نموده اند.
بر مبنای آمارهای ثبت شده صنعت عمران با ۳۴ درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه قرار گرفته است. همینطور صنعت پلیمری با ۲۷ درصد و نفت، گاز، پتروشیمی و نانو مواد با ۱۵ درصد هم در رده های بعدی این جدول قرار دارند.
طی یک سال قبل کارگزاران ترویج صنعتی فناوری نانو ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و رجوع حضوری در بخش های مختلف شهرک های صنعتی و سایر شرکت ها، در جهت ترویج صنعتی با حمایت ستاد نانو به صورت رودررو به معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانوی ایرانی و برنامه های حمایتی با هدف به کارگیری فناوری نانو در صنایع و معرفی ظرفیت ها و راهکارهای مبتنی بر نانو موجود پرداختند در این زمان ۱۸۲ بازدید از شرکتهای صنعتی و تولیدی مختلف توسط کارگزاران ترویج صنعتی ستاد نانو صورت گرفت.
منبع:

1401/06/17
19:35:33
5.0 / 5
647
تگهای خبر: برنامه , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP