بانك مركزی اعلام كرد؛

متوسط قیمت مسکن در تهران متری ۴۲ و هفت دهم میلیون

متوسط قیمت مسکن در تهران متری ۴۲ و هفت دهم میلیون

شاپ: متوسط قیمت مسکن طی معاملات مرداد امسال شهر تهران به متری 42 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مرداد ۱۴۰۱ را منتشر نمود.
بر این اساس تعداد معاملات مسکن در پایتخت طی ماه گذشته ۷۸۲۵ واحد بود که نسبت به ماه پیش از آن (تیر ۱۴۰۱) که این شاخص ۱۰ هزار و ۲۹۴ واحد بود کاهش ۲۴ درصدی نشان میدهد. همین طور تعداد معاملات مسکن مرداد امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل (مرداد ۱۴۰۰) که ۵۴۹۹ فقره بود رشد ۴۲.۳ درصدی داشته است.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در مرداد امسال ۴۲ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان بود، این در حالیست که ماه گذشته (تیر ۱۴۰۱) این شاخص ۴۱ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود و رشد ۲.۵ درصدی ماهانه قیمت مسکن را شاهد بوده ایم.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در مرداد سال قبل ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود که در ماه مرداد امسال شاهد رشد ۳۸ درصدی این شاخص نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن هستیم.
اجاره بها
بر اساس اعلام بانک مرکزی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران در مرداد سال جاری رشد ۴۵.۲ درصدی داشته است. شاخص مذکور (رشد اجاره بها) در همه مناطق شهری افزایش ۵۰.۶ درصدی را نشان میدهد.
رشد ماهانه اجاره بها در شهر تهران نسبت به تیر امسال ۴.۶ و در همه مناطق شهری ۴.۷ درصد برآورد شده است.
گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت
بیشترین تعداد معاملات مسکن شهر تهران در مرداد امسال به منطقه ۵ با ۱۱۷۰ فقره و کمترین تعداد به منطقه ۱۹ با ۵۲ فقره اختصاص دارد.
گران ترین منطقه پایتخت منطقه یک با متوسط متری ۸۰ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان و ارزان ترین منطقه، منطقه ۱۸ با متوسط متری ۲۰ میلیون تومان بوده است.


منبع:

1401/06/16
10:45:26
5.0 / 5
657
تگهای خبر: ارز , بازار , رنگ , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP