رشد تسهیلات پرداختی به تعاونی ها

رشد تسهیلات پرداختی به تعاونی ها

شاپ: از محل تسهیلات 2 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای تعاونی ها 500 میلیارد تومان اختصاص یافته و تسهیلات پرداختی به تعاونی ها از رشد 77 درصدی برخوردار بوده است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، شهریور ماه سال قبل و در هفته تعاون، تفاهم نامه «اختصاص خط اعتباری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی با نرخ ترجیحی» میان معاونت امور تعاون وزارت کار، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به امضا رسید و معاونت تعاون وزارتخانه اعلام نمود که خط اعتباری مذکور با همکاری بانک توسعه تعاون جهت سرمایه گذاری در بخش تعاون و تقویت تعاونی ها اختصاص یافته است.

بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری تاسیس بانک توسعه تعاون با هدف تقویت بخش تعاون صورت گرفت. مطابق اساسنامه بانک توسعه تعاون ۷۰ درصد منابع بانک باید در قالب تسهیلات در اختیار تعاونی ها قرار داده شود.

در همین راستا سال قبل بیش از ۲۶۰ هزار میلیاردریال تسهیلات از محل منابع بانک اختصاص پیدا کرده و مصارف بانک در آخر سال از ۴۰۰ هزار میلیاردریال فراتر رفته است که حدود ۷۰ درصد این رقم به بخش تعاون پرداخت شده است.

آنطور که محمد شیخ حسنی - سرپرست بانک توسعه تعاون - می گوید: مهم ترین هدف و راهبرد اصلی این نهاد مالی، پشتیبانی از تعاونی ها است و تسهیلات پرداختی به تعاونی ها ۷۷ درصد بالا رفته است.

وی از هدف گذاری پرداخت ۳۲۰ هزار میلیاردریال تسهیلات به بخش تعاون برای سال ۱۴۰۱ آگاهی داده و می گوید: پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاونگران از محل تفاهم نامه ها، قرارداد عاملیت با بخش صنعت و معدن، خدمات، گردشگری و میراث فرهنگی و مشاغل خانگی انجام شده است.

شیخ حسنی با اشاره به اختصاص خط اعتباری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای تعاونی ها می افزاید: سال قبل با تفاهم نامه ای که با معاونت امور تعاون وزارت تعاون به امضا رسید خط اعتباری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی تعریف شد که از محل اعتبار پیش بینی شده، تا حالا ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در امتداد اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بانک توسعه تعاون بمنظور پشتیبانی از بخش تعاون تأسیس شد که مطابق اساسنامه باید ۷۰ درصد از منابع اعتبارات خودرا به بخش تعاون اختصاص دهد.
1401/06/13
10:04:03
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP