در گزارش شاپ مطرح شد؛

دلایل نوسانات قیمت طلا و سکه

دلایل نوسانات قیمت طلا و سکه

به گزارش شاپ، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن تشریح دلایل نوسانات نرخ طلا و سکه طی روزهای گذشته، اظهار داشت: حباب سکه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است که نسبت به روزهای قبل حدود ۲۰۰ هزار تومان بزرگ شد.نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد شرایط بازار طلا و سکه، اظهار نمود: از حدود یک ماه پیش که وارد ماه های محرم و صفر شدیم روند تقاضا در بازار مصنوعات طلا و سکه طبق سالهای گذشته، کم شد.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: همینطور با عنایت به انتشار اخبار سیاسی و اقتصادی، نوسانات بازار ارز و نوسانات بازار اونس جهانی، قیمتها در بازار طلا و سکه هم گرفتار نوسان شد. بر همین مبنا اگر مردم بخواهند خریدی هم انجام دهند در این نوسانات گرفتار مشکل می شوند.
وی افزود: در این زمان بین ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نرخ سکه نوسان داشتیم؛ بگونه ای که در یک مقطعی ریزش و در یک مقطعی افزایش قیمت را شاهد بودیم.
بذرافشان با اشاره به اینکه الان نوسانات قیمتی بین یک تا ۳ درصد بوده است، اظهار داشت: هم اکنون با عنایت به این که اونس جهانی و نرخ ارز نوسان خاصی نداشته، قیمتها به حداقل و ثبات رسیده است. به نظر می آید که طی روزهای آینده نوسان خاصی نخواهیم داشت و نوسان نهایتا تا ۳ درصد خواهد بود.
حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان بزرگ شد
وی در مورد میزان حباب سکه هم خاطرنشان کرد: هم اکنون حباب سکه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است که نسبت به هفته های گذشته در حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
بذرافشان خاطرنشان کرد: نوسانات نرخ ارز در این هفته باعث افزایشی شدن قیمت طلا و سکه شد؛ اما به هر حال در شرایط فعلی تقاضای خاصی در بازار طلا و سکه نداریم.
آخرین قیمت طلا و سکه
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد آخرین قیمت طلا و سکه هم اظهار داشت: طبق آخرین معاملات هر قطعه سکه تمام طرح جدید با حدود ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته، ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با حدود ۲۰۰ هزار تومان کاهش ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داشتند.
وی افزود: نیم سکه و ربع سکه به ترتیب حدود ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان تا آخر هفته کاهش داشته، بگونه ای که نیم سکه هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قیمت داشته اند.
بذرافشان اظهار داشت: سکه های یک گرمی با حدود ۱۲۰ هزار تومان افزایش به ۳ میلیون تومان رسید. هم اکنون اونس جهانی طلا هم در محدوده ۱۷۲۱ دلار قرار دارد.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار نمود: همینطور هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۵ هزار تومان هزار تومان افت قیمت پیدا کرد. بر این اساس هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۷۱ هزار تومان معامله شد.


منبع:

1401/06/10
11:01:02
5.0 / 5
640
تگهای خبر: ارز , بازار , رنگ , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP