نماینده دشت آزادگان خطاب به وزیر نفت خواستار شد

دستور قاطع به شرکت های نفتی برای بکارگیری جوانان خوزستان

دستور قاطع به شرکت های نفتی برای بکارگیری جوانان خوزستان

به گزارش شاپ، خوزستان نماینده دشت آزادگان با اشاره وضعیت بیکاری در خوزستان اظهار داشت: با توجه به این همه توسعه در استان اما متاسفانه درصد بیکاری سال به سال درحال افزایش است و شرکت های پیمانکاری یا شرکت های مستقر در خوزستان متاسفانه جوانان استان را قابل نمی دانند.قاسم ساعدی در مراسم رسمی بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح های وزارت نفت که امروز، ۴ شهریورماه برگزار شد، اظهار نمود: وزیر نفت، وزیری جهادی و انقلابی است و از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمد هم در بحث تولید داخلی و بهینه سازی آن، هم توسعه میادین و همین طور در راه اندازی دیپلماسی انرژی بسیار موفق عمل کرده است.

وی اضافه کرد: از تلاش ها، خدمات و مسئولیت های اجتماعی که مشاور اجتماعی وزیر نفت اشاره کردند، سپاسگذار هستیم، گرچه معتقدیم حق خوزستان بسیار بالاتر از این است و ما یقین داریم که وزیر نگاه ویژه دارد و در آینده به بحث محرومیت زدایی استان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب استان خوزستان که هم نفتخیز و هم گازخیز و هم قطب پتروشیمی کشور است، توجه بیشتری می شود برای اینکه استان در اوج محرومیت به سر می برد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان اشاره کرد: استان سالهای زیادی در حوزه مسئولیت های اجتماعی محروم است و متاسفانه مورد کم لطفی خیلی از بزرگان وزارت نفت قرار گرفته است و هم اکنون انتظار داریم وزیر نفت و همین طور دولت و رئیس جمهور برای محقق کردن آرمان های انقلاب به مناطق محروم به ویژه استان خوزستان توجه نمایند.

ساعدی عنوان با اشاره به بحث ۳ درصدی نفت اظهار نمود: محرومیت خوزستان بر هیچ کس پوشیده نیست و دراین زمینه بنده به نیابت از مردم از سردار شاهوارپور که با بسیج سازندگی و گروههای جهادی در مناطق محروم استان مستقر هستند و با کوشش های شبانه روزی درحال خدمت به مردم هستند، تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: از وزیر نفت می خواهم به سبب این که استان خوزستان قطب نفت کشور و شریان حیات اقتصادی کشور است، به همین مقدار به استان توجه گردد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار داشت: افتتاح پروژه ها در پالایشگاه گاز بیدبلند، مسجدسلیمان، میدان یاران و در بقیه مناطق استان را به فال نیک می گیریم. همین طور همکاران ما در شرکت های نفتی مستقر در غرب کارون درحال تلاش هستند اما ما انتظار داریم به همین مقدار که به توسعه و افتتاح ها اهمیت می دهیم به اشتغال بومی استان نیز دقت کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون خوزستان از نظر درصد بیکاری و نرخ بیکاری در بالای جدول کشور قرار دارد و مردم از این بابت ناراحت هستند. با توجه به این همه توسعه در استان اما متاسفانه درصد بیکاری سال به سال درحال افزایش است و شرکت های پیمانکاری یا شرکت های مستقر در خوزستان متاسفانه جوانان استان را قابل نمی دانند.

وی اضافه کرد: استان خوزستان مهد علم و دانش است و بهترین استعدادها را دارا است اما مهندسین و جوان های استان بیکار هستند و تقاضا داریم که با یک دستور و بخشنامه قاطع به همه طرح ها و شرکت های مستقر در پتروشیمی ها، صنایع گاز و نفت خوزستان اعلام گردد که جوانان استان را به کار بگیرند.

ساعدی عنوان کرد: کسی از ما قبول نمی کند که استان با این همه قابلیت و ظرفیت اما در نرخ بیکاری رتبه دوم کشور را پس از استان سیستان و بلوچستان دارد. اینجا سیستان و بلوچستان نیست و شریان حیاتی و قطب انرژی کشور است و مستحق این میزان نرخ بیکاری نیست.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان اشاره کرد: به عنوان آخرین بحث، در گذشته به وزیر نفت و هم سازمان محیط زیست کشور عرض کردم که این طرح های نفتی محیط و طبیعت استان را از بین می برند و شما نباید سیاست غرب را دنبال کنید و باید یک نگاه و رویکرد جدیدی را در قالب سازمان محیط زیست و قوانین محیط زیست اتخاذ کنید.
1401/06/05
09:35:42
5.0 / 5
504
تگهای خبر: انرژی , برند , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP