مدیرعامل بانك مسكن:

چگونگی پرداخت وام 450 میلیون تومانی ساخت مسکن

چگونگی پرداخت وام 450 میلیون تومانی ساخت مسکن

به گزارش شاپ، مدیرعامل بانک مسکن در رابطه با شرایط پرداخت سقف وام ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار داشت: وقتی مبلغ تسهیلات ساخت مسکن افزایش خواهد یافت، درصورتیکه هزینه های باقی مانده با افزایش مبلغ تطبیق داشته باشد، میتوان قرارداد را منعقد و مکمل را پرداخت کرد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمود شایان در نشست خبری حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی که به مناسبت هفته دولت ۱۴۰۱ برگزار شد، اظهار نمود: در رابطه با تسهیلات مکمل ساخت مسکن در بخش تسهیلات مسکن روستایی، ابتدای سال قبل سقف این وام ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. سیستم بانکی مبلغ را با نرخ سود ۵ درصد ابلاغ نمود.
وی در پاسخ به سوال ایسنا، در خصوص اینکه چه واحدهایی مشمول دریافت سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن می شوند اظهار داشت: بعد از آن تسهیلات مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون افزوده شد ولی با عنایت به اینکه در قانون جهش تولید مسکن یارانه صرفاً از محل صندوق ملی مسکن پیشبینی شده، سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت نرخ سود را ضمانت نمی کند. ازاین رو بانکها ناچارند قرارداد ۱۰۰ میلیون تومان اضافی را با نرخ سود ۱۸ درصد منعقد کنند که تقاضا برای مسکن روستایی کاسته شده است.
شایان خاطرنشان کرد: در رابطه با سایر تسهیلات حوزه مسکن هم همینطور است. وقتی افزایش مبلغ تسهیلات را داریم، درصورتیکه هزینه های باقی مانده با افزایش مبلغ تطبیق داشته باشد، میتوان قرارداد را منعقد و تطابق را پرداخت کرد.
مدیرعامل بانک مسکن با ذکر مثالی در این حوزه اظهار داشت: درصورتیکه قبلا قرارداد تسهیلات با مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان منعقد شده باشد و سپس سقف وام به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش یابد، هزینه باقی مانده پروژه اگر به ازای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان باشد، بانک می تواند تا ۱۰۰ میلیون تومان دیگر قرارداد پرداخت تسهیلات امضا کند.
منبع:

1401/05/30
23:55:40
5.0 / 5
588
تگهای خبر: برنامه , تولید , سیستم , مكمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP