پذیره نویسی لبخند حاشیه امن بورس به زودی شروع می شود

پذیره نویسی لبخند حاشیه امن بورس به زودی شروع می شود

شاپ: پذیره نویسی صندوق درآمد ثابت لبخند به زودی در بورس شروع می شود.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، لبخند فارابی، حاشیه امن بورس برای کسانی است که به دریافت سود مطمئن، بدون مالیات و کاهش ریسک پرتفوی اهمیت می دهند. در لبخند فارابی از یک هزار تومان تا بی نهایت می توانید بصورت کاملاً آنلاین سرمایه گذاری کنید و مطمئن باشید بازدهی بیش از سپرده بانکی نصیب تان می شود.
دریافت سود مطمئن روزشمار تا ۲۵ درصد
لبخند همچون صندوق های قابل معامله(ETF) بوده و مدیریت آنرا شرکت سبدگردان فارابی که از زیرمجموعه های گروه مالی فارابی است، به عهده دارد. شرکت سبدگردان فارابی قبل از این مدیریت چهار صندوق سرمایه گذاری یکم اکسیر(سهامی)، دوم اکسیر فارابی(درآمد ثابت)، صندوق قابل معامله سلام(سهامی) و صندوق بازارگردان امید فارابی را بر عهده داشته است. باتوجه به عملکرد فوق العاده صندوق درآمد ثابت دوم اکسیر فارابی که در سالهای اخیر بازدهی ۲۱ تا ۲۵ درصدی سالانه را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است، پیش بینی می شود صندوق لبخند نیز بتواند عملکرد مطلوبی کسب کند.
فرصت سرمایه گذاری در صندوق لبخند فارابی (درآمد ثابت)
صندوق سرمایه گذاری جدید شرکت سبدگردان فارابی با نماد «لبخند» در لیست صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) فرابورس ایران پذیرفته شده است. مزیت بزرگ سرمایه گذاری در این صندوق، کسب بازدهی بالاتر از سود بانکی و بدون ریسک است.
سود این صندوق بصورت روزشمار و مرکب محاسبه می شود که نسبت به سود ماه شمار سپرده های بانکی جذابیت بیشتری دارد. علاوه بر این، سود حاصل از سرمایه گذاری و خرید و فروش واحدهای صندوق درآمد ثابت «لبخند» برای تمامی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی معاف از مالیات است. امکان خرید و فروش واحدها یا سرمایه گذاری در این صندوق نیز به آسانی و بوسیله سامانه های معاملات آنلاین همه کارگزاری ها، امکان پذیر است. در کنار این مزایا باید به نقدشوندگی بالای این صندوق نیز اشاره نماییم که سرمایه گذار می تواند به آسانی و در هر زمانی دارایی خودرا به وجه نقد تبدیل کند.
نحوه شرکت در پذیره نویسی
پذیره نویسی واحدهای صندوق درآمد ثابت «لبخند» به زودی شروع می شود. علاقه مندانی که می خواهند از فرصت سرمایه گذاری در صندوق لبخند بورس بهره مند شوند، کافیست بوسیله کلیک بر روی سایت صندوق لبخند، شماره همراه خودرا ثبت کنند تا در روز عرضه، اطلاعات تکمیلی برای شان ارسال شود. تعداد کل واحدهای صندوق در مرحله پذیره نویسی ۴۰۰ میلیون واحد در نظر گرفته شده و با قیمت پایه ۱۰ هزار ریال عرضه می شود. طبق شرایط اعلام شده برای پذیره نویسی صندوق «لبخند»، حداقل تعداد واحد قابل خریداری یک واحد، معادل ۱۰ هزار ریال است و سقفی هم برای خرید هر کد حقیقی یا حقوقی وجود ندارد؛ اما باتوجه به محدود بودن زمان پذیره نویسی، سفارش می شود در همان ساعات اولیه پذیره نویسی، درخواست خودرا ثبت کنید.
برای خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق لبخند و شرکت در پذیره نویسی آن، باید کد سهامداری یا همان کد بورسی داشته باشید. اگر تا حالا کد بورسی خودرا دریافت نکرده اید، می توانید بوسیله صفحه دریافت کد بورسی بصورت کاملاً رایگان، ظرف چند دقیقه پروسه ثبت نام و احراز هویت خودرا در کارگزاری فارابی انجام دهید. بعد از دریافت کد بورسی می توانید بوسیله سامانه معاملاتی آنلاین فارابیکسو یا سامانه معاملات آنلاین سایر کارگزاری ها، در پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری «لبخند» شرکت کنید.
بازدهی صندوق «لبخند»
صندوق «لبخند» همچون صندوق های درآمد ثابت بورسی شمرده می شود. بیشتر دارایی این صندوق در سپرده بانکی و اوراق درآمد ثابتی مانند اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و اجاره سرمایه گذاری می شود. سود این صندوق، بصورت روزشمار و مرکب محاسبه می شود؛ در نتیجه باتوجه به این خاصیت ها، سرمایه گذاران صندوق لبخند سودی بیش از سپرده بانکی نصیب شان می شود.
با بررسی عملکرد صندوق دوم اکسیر فارابی که یکی از صندوق های درآمد ثابت تحت مدیریت شرکت سبدگردان فارابی است، می توان نتیجه گرفت که احیانا بازدهی سالانه این صندوق نیز بین ۲۱ تا ۲۵ درصد باشد.
سرمایه گذاری در صندوق «سلام» برای چه کسانی مناسب است؟
این صندوق بهترین گزینه سرمایه گذاری برای افرادی است که قصد کسب بازدهی مطمئن، بدون ریسک و بالاتر از سود مصوب بانکی را دارند. بیشتر دارایی این صندوق در سپرده های بانکی و اوراق درآمد ثابت بورسی سرمایه گذاری می شود؛ بدین سبب صندوق «لبخند» جزء گزینه های بدون ریسک برای سرمایه گذاری شمرده می شود.
توجه داشته باشید، این صندوق پرداخت سود دوره ای ندارد و میزان سود شناسایی شده به ارزش خالص دارایی آن افزوده می شود و سرمایه گذاران از اختلاف قیمت خرید و فروش هر واحد، سود کسب می کنند. به عبارتی می توان گفت سود سرمایه گذاران این صندوق از افزایش قیمت واحدها که بطور مستمر اتفاق می افتد، حاصل می شود.
کلیه کارهای صندوق «لبخند» تحت نظارت سازمان بورس است؛ بدین سبب از نظر امنیت سرمایه گذاری نیز این صندوق گزینه مطلوبی برای سرمایه گذاری شمرده می شود.
علاوه بر موارد ذکر شده توجه داشته باشید که خرید و فروش واحدهای این صندوق، معاف از مالیات بوده و کارمزد معاملاتی آن نیز نسبت به کارمزد خرید و فروش مستقیم سهام بسیار ناچیز است.
اگر درباب نحوه شرکت در پذیره نویسی صندوق لبخند فارابی سوالی دارید، می توانید بوسیله تماس با شماره ۱۵۶۱( بدون پیش شماره) در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز، از مشاوران کارگزاری فارابی راهنمایی لازم را دریافت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/05/26
22:21:46
5.0 / 5
645
تگهای خبر: ارز , بازار , ثبت نام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP