اجرایی شدن طرحی برای پشتیبانی از اشتغال تخصصی در شرکت های نانویی

اجرایی شدن طرحی برای پشتیبانی از اشتغال تخصصی در شرکت های نانویی

به گزارش شاپ، با اجرایی شدن طرح ˮحاتفˮ از جانب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به شرکتهای نانویی فعال 5000 میلیاردریال در جهت توسعه اشتغال اختصاص یافت.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در دی ماه سال گذشته، توافق نامه همکاری مشترک میان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید که هدف از آن تسهیل پروسه ایجاد اشتغال بوسیله حمایت شرکت های نانویی بود و طرح "حاتف" یکی از خروجی های این توافق نامه همکاری است.
طبق این توافق نامه مبلغ ۵۰۰۰ میلیاردریال برای پشتیبانی از شرکت های نانویی به ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در قالب طرح "حاتف" اختصاص داده شده است. متقاضیان طرح حاتف شرکت هایی هستند که در مرحله ورود به تولید نیمه صنعتی یا صنعتی قرار دارند و این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می شود.
تسهیلات تا سقف ۱۵ میلیارد تومان، نرخ سود ۴ درصد و ۶ درصد، یک سال تنفس و بازپرداخت تا سقف ۵ سال از مزایای طرح حاتف بشمار می رود.
به نقل از ستاد نانو، حمایت های در نظر گرفته شده در طرح حاتف، می تواند کمک شایانی در راستای کاهش مهاجرت نخبگان، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار کرده و یاری رسان تولید محصولات در عرصه نانو باشد.
منبع:

1401/05/21
15:00:21
5.0 / 5
612
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP