شریعتی:

دولت عقب افتادگی ها در ساخت مسکن را جبران کند

دولت عقب افتادگی ها در ساخت مسکن را جبران کند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: متاسفانه باید بگوییم آنچه که در زمینه مسکن درحال رخ دادن است، خوشایند مجلس نیست و انتظار داریم دولت عقب افتادگی ها در زمینه ساخت مسکن را جبران کند.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضع بازار مسکن و روند اجرای قانون جهش تولید مسکن، بیان کرد: قانون جهش تولید مسکن آنچنان شفاف و روان بوده که ساز وکارها برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی را به وضوح مشخص کرده است. اگر دولت خودرا ملزم به اجرای این قانون بداند، به یقین خیلی از گرفتاری ها که امروز در زمینه مسکن با آن مواجه هستیم، مرتفع خواهد شد.

بانک ها ملزم هستند در ساخت مسکن همراهی کنند
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعلان اینکه این قانون جهش تولید مسکن می تواند پاسخگوی چالش هایی نظیر افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها بوده و نقش تنظیم گری خوبی در این بازار ایفا کند، اظهار نمود: متاسفانه باید امروز بگوییم آنچه که در زمینه مسکن درحال رخ دادن است، خوشایند مجلس نیست.
این عضو کمیسیون عمران مجلس، با اعلان اینکه حدود دو هفته گذشته کمیسیون عمران جلسه ای با وزیر برگزار کرد و در آن جلسه دغدغه ها از طرف نمایندگان عنوان شد، اشاره کرد: برمبنای قانون مصوب مجلس بانکها ملزم هستند که در ساخت مسکن همراهی داشته باشند. بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات باید از طرف بانکها ارائه شود و تسهیلات برگشتی مسکن مهر نیز باید به صندوق ملی مسکن آورده شود. مالیات یا هر آورده دیگری که دولت از بخش مسکن دارد باید آنرا به این صندوق منتقل کند ولی متاسفانه اخبار خوبی در زمینه صندوق ملی مسکن به گوش ما نمی رسد.

صندوق ملی مسکن وضعیت خوبی دارد
ایشان سپس اشاره کرد: یکی از شعار های محوری دولت آیت الله رئیسی در زمان انتخابات بحث تولید مسکن بود، امروز مردم سوال می کنند که در یک سال قبل دولت چه اقدامی در زمینه ساخت مسکن انجام داده است؟

دولت در ساخت مسکن توفیق پیدا نکرده است
این عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که نخستین قدم برای ساخت مسکن تامین زمین مناسب می باشد، اظهار داشت: در چند روز گذشته رییس جمهور تشریف بردند وزارت راه و به مدیران دستگاه هایی که زمین خودرا برای ساخت مسکن واگذار نکردند هشدار دادند. هشدار رییس جمهور در وزارت راه مبین حرف ما است که دولت تا این لحظه در ساخت مسکن توفیق پیدا نکرده است. امیدواریم با حضور و هشدار رییس جمهور در وزارت راه و جلسات مستمری که در کمیسیون عمران برگزار می شود، عقب ماندگی ها در بحث ساخت مسکن به سرعت برطرف شده و مردم از این دل نگرانی بیرون بروند.
شریعتی اشاره کرد: انتظار داریم دولت عقب افتادگی ها در زمینه ساخت مسکن را جبران کند. این روزها یکی از اصلی ترین محور تذکرات نمایندگان مجلس نیز در بحث اجرای قانون جهش تولید مسکن می باشد. انتظار داریم عقب افتادگی ها در اجرای این قانون زودتر مرتفع گردد.1401/05/18
23:16:07
5.0 / 5
585
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP