خسارت ۴ هزار میلیاردریالی سیل به راه های خوزستان

خسارت ۴ هزار میلیاردریالی سیل به راه های خوزستان

خوزستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه ۱۶ محور روستایی استان همچنان مسدود است، اظهار داشت: به دنبال وقوع سیل اخیر، بیشتر از ۴ هزار میلیاردریال خسارت به جاده های استان وارد شد.محمد جولانژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال ورود سامانه بارشی مونسون و وقوع سیل، ۷۰ محور اصلی و شریانی به علت ریزش کوه و گل و لای ناشی از طغیان رودخانه ها مسدود شدند.

وی اضافه کرد: با بکارگیری ۳۰ دستگاه ماشین آلات، ۵۰ گشت راهداری و ۴۲۰ نیروی انسانی تمام محورهای اصلی بازگشایی شدند و کوشش برای بازگشایی ۱۶ محور روستایی که همچنان مسدود هستند، ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ۳ محور جنگه، آیید و کارتا در بخش سوسن، ۱۲ محور بخوگان، دلی، پل آبدوغ، علی آباد، چال نرگس، تلخاب کریمی، بلوطک لندی، ناشلیل، اَنجه، کنارلکه، تپولی و دهمورد در بخش مرکزی شهرستان ایذه و محور روستایی امامزاده محمد در شهرستان بهبهان، ۱۶ محور روستایی هستند که هنوز مسدود بوده و راهداران در کوشش برای بازگشایی آنها هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه ۲۳ هزار مترمکعب در طول راه های استان ریزش برداری شده است، اظهار داشت: به دنبال وقوع این سیل به ۳۲۰ کیلومتر انواع راه و ۲۲۰ دستگاه ابنیه فنی خسارت وارد شد.

جولانژاد اظهار داشت: برآورد اولیه از خسارت وارده به راه های استان تابحال بیشتر از ۴ هزار میلیاردریال است.
1401/05/14
22:12:41
5.0 / 5
728
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP