از سوی وزیر اقتصاد؛

اعلام نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان

اعلام نحوه جبران خسارت سیل زدگان از منابع صندوق بیمه ساختمان

شاپ: وزیر اقتصاد از اختصاص 2.5 هزار میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی درباره تخصیص ۲، ۵۰۰ میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اظهار داشت: پس از بازدید رییس جمهور از مناطق سیل زده، مذاکراتی درباره نحوه جبران انجام شد که به دو دسته تقسیم می شود. یکی برنامه کوتاه مدت بود و وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران درحال انجام آن هستند و دسته دیگر برنامه های جبرانی برنامه های بلندمدت با محوریت صندوق بیمه حوادث ساختمان است و مقرر است از ظرفیت این صندوق و سایر صندوق های بیمه ای مشابه استفاده نمائیم.
وزیر اقتصاد افزود: امروز در هیئت دولت تصویب گردید، دو و نیم هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص داده شود.
وی اضافه کرد: بعد از تخصیص این اعتبار بلافاصله با شرکت های بیمه ای قرار داد امضا می نماییم. نیازی نیستی مردم خسارت دیده به جایی مراجعه کنند.
خاندوزی تصریح کرد: منابع این صندوق برای حوادث طبیعی آتی مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از این اعتبارات صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اندک بود و برای بازسازی ۲۰۰ واحد تخریب شده زلزله امسال هرمزگان اختصاص یافته بود ولی با منابعی که به آن داده شد، برای بلایای طبیعی آتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: برمبنای قانون تخصیص منابع به این صندوق به جهت آنکه بیمه همگانی و فراگیر است، الزامی است. مانند بیمه شخص ثالث اما در صندوق بیمه ساختمان، این منابع بین مردم و دولت تقسیم می شود که ۱۰ درصد آن از جانب مردم و در قبوض برق آنها تامین خواهد شد.
به گفته وزیر اقتصاد، این بیمه، بیمه پایه است و مردم می توانند از بیمه های تکمیلی حوادث طبیعی ساختمان با سقف های بالاتر استفاده کنند.


منبع:

1401/05/14
13:44:04
5.0 / 5
707
تگهای خبر: برنامه , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP