نکات طلایی و فراموش نشدنی پیش از خرید بیمه تکمیلی در سال 1401

نکات طلایی و فراموش نشدنی پیش از خرید بیمه تکمیلی در سال 1401

شاپ: هزینه های درمانیِ پیش بینی ناپذیر، شوخی بردار نیستند و برنامه ریزی و پس انداز برای آنرا باید جدی گرفت. در این متن درباره خدمات و مزیت های بیمه تکمیلی توضیحاتی خواهیم داد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، سازمان تامین اجتماعی بمنظور پشتیبانی از قشر کارمند کشور و برای ارائه خدمات رفاهی تاسیس شده است. وظیفه این سازمان تحت پوشش قرار دادن کارگرها و کارمندهایی است که در شرکتها و کارگاه های مختلف درحال فعالیت هستند. شاید تا قبل از آمدن کرونا و موج اخیر تورم، هزینه های بهداشت و درمان برای ما چندان دغدغه نبود. اما این پاندمی سمج در کنار این که ثابت کرد هیچ چیز جاودانه نیست؛ درس دیگری هم برای ما داشت. هزینه های درمانیِ پیش بینی ناپذیر، شوخی بردار نیستند و برنامه ریزی و پس انداز برای آنرا باید جدی گرفت. برمبنای بررسی هایی که وزارت رفاه نتیجه آنرا نیمه اول سال ۱۴۰۰ منتشر کرد، ۱۹.۵ درصد از خانوارهای ایرانی ۱۰ درصد از درآمد سالانه شان را صرف بهداشت و درمان می کنند. از طرفی دیگر پنج درصد از خانوارها نیز چیزی حدود ۲۵ درصد از درآمد سالیانه شان را برای هزینه های بهداشت و درمان خرج می کنند. ممکنست ۵ یا ۱۰ درصد از کل درآمد سالانه رقم قابل توجهی به نظر نرسد؛ اما اگر میانگین این درآمد را ماهانه ۱۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، این هزینه قابل توجه و در مواردی کمرشکن خواهد بود.
برخی خطرات هم در این بیمه تحت پوشش نیست که با خرید بیمه تکمیلی، می توان این پوشش ها را دریافت کرد. در ادامه این متن درباره خدمات و مزیت های بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی توضیحاتی خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی جدید
بیمه سازمان تامین اجتماعی
بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه نامه های الزامی است که تمام کارفرماها باید برای کارمندهای خود در نظر گیرند.
همچنین طرح های مختلفی در بیمه اجتماعی وجود دارد که می توان از آنها استفاده نمود. اگر جزو افرادی هستید که می خواهید از خدمات مختلف استفاده کنید و هیچ سازمانی یا ارگانی فعالیت نمی کنید با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی می توان از خدمات بیمه اختیاری این سازمان استفاده کنید.
تمام افرادی که از بیمه اجتماعی استفاده می نمایند به دنبال امنیت شغلی خود در آینده هستند. همین طور برای حفظ شرایط اقتصادی از پوشش های این بیمه نامه بهره مند خواهند شد. با بهره بردن از خدمات درمانی، بازنشستگی و سایر پوشش ها می توان آینده ای بدون دغدغه داشت. همین طور این بیمه جزو ارزان ترین بیمه های الزامی است.
بیمه تامین اجتماعی چه مزیت هایی دارد؟
در بیمه تامین اجتماعی می توان با پرداخت حق بیمه مزیت های مختلفی را دریافت کرد و در مقابل خدمات مختلف تحت پوشش قرار می دهند که عبارتند از: دریافت حقوق بازنشستگی و مستمری استفاده از پوشش های بیمه برای زمان ازکارافتادگی بهره مندی از خدمات و هزینه های درمانی پرداخت هزینه کفن و دفن بیمه شده استفاده از بیمه بیکاری دریافت مستمری ازکارافتادگی بازنشستگی خدمات درمانی حوادث بیماریها دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کمک هزینه حاملگی دریافت کمک هزینه ازدواج هزینه های آروتز و پروتز پرداخت هزینه سمعک، عینک طبی و ویلچر
بیمه تکمیلی چیست؟
همانطور که می دانید تامین اجتماعی و خدمات درمانی جزو بیمه نامه های درمان هستند و می توان برای آنها بیمه تکمیلی دریافت کرد. سازمان تامین اجتماعی علاوه بر صدور دفترچه درمانی، شرایطی را به وجود می آورد که بتوان از شرکت های بیمه ای خدمات درمان تکمیلی دریافت کرد. بدین ترتیب که برای خرید بیمه تکمیلی درمان باید بیمه پایه داشت تا از خدمات این بیمه نامه بهره مند شد. بدین ترتیب که بیمه شده باید یکی از بیمه های پایه مانند: بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح یا بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد تا مشمول بیمه درمان تکمیلی شود. بیمه تکمیلی که تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی و بیمه تکمیلی درمان از آن یاد می شود، از انواع بیمه های درمان و بیمه ای برای جبران هزینه های بالای درمان بیماری هاست. بخش زیادی از هزینه های درمان را در زمان بیماری یا حتی پس از آن می توان به بیمه تکمیلی سپرد!

بیمه تامین اجتماعی چند ساله است انواع بیمه درمان تکمیلی
تهیه بیمه تکمیلی مزیت ها و پوشش های متنوعی دارد که با خرید این بیمه نامه اختیاری می توان از آنها استفاده نمود. انواع بیمه درمان تکمیلی عبارتند از: بیمه درمان تکمیلی گروهی: برای سازمان و شرکتها طراحی شده که شرایط حد نصاب تعداد افراد دارد. بیمه درمان تکمیلی انفرادی: بصورت انفرادی می توان این بیمه نامه را با پوشش های بیشتر خریداری کرد. بیمه درمان تکمیلی خانواده: با پرداخت بیمه پایه در کارگاه های مختلف حتی می توان این بیمه نامه را برای خانواده خریداری کرد.
چرا بیمه تکمیلی را بخریم؟
علت این که می گوییم بیمه درمان تکمیلی را خریداری کنید این است که بیمه های پایه هزینه های محدودی برای درمان بیماریها در نظر می گیرند و باتوجه به تغییراتی که در سبک زندگی و تغییرات آلودگی هوا پیش آمده بهتر است که بصورت ماهانه یا سالانه آزمایش های مختلف برای سلامتی را انجام داد. این که بدون هیچ دغدغه مالی این چکاپ ها صورت گیرد بهتر است که تحت پوشش بیمه تکمیلی بود تا هزینه ها بصورت شایان توجهی کاهش پیدا کند. بیمه درمان تکمیلی، رشته بیمه ای زیرشاخه بیمه اشخاص است که ریسک های مربوط به سلامتی و هزینه های بیماریهای انسان، داروها و عمل های جراحی و خدمات پزشکی را پوشش می دهد که بیمه تامین اجتماعی در قبال آنها مسئولیتی تقبل نمی نماید. با خرید بیمه تکمیلی درمان می توان هزینه های به وجود آمده ناشی از بیماریها و جراحی ها را کم کرد.
پوشش های بیمه تکمیلی
در بیمه تکمیلی پوشش ها باتوجه به سقف تعهدات شرکت بیمه و میزان حق بیمه پرداختی بیمه گزار مشخص می شود. این که بخواهید بهترین پوشش ها و شرایط بیمه ای را برای این بیمه نامه در نظر بگیرید، کافی است که به سایت https: //bimeh.com/ مراجعه کنید و در بخش منوی محصولات بیمه نامه مورد نظر خودرا استعلام، مقایسه و خریداری کنید. تنها چند کلیک کافی است تا بیمه نامه برای شما صادر شود. تعدادی از پوشش هایی که می توان در بیمه درمان تکمیلی خریداری کرد عبارتند از: هزینه های نازایی و درمان ناباروری هزینه های آمبولانس شهری و بین شهری جبران هزینه جراحی عیوب انکساری چشم پرداخت هزینه های خرید عینک و سمعک پرداخت هزینه های دندانپزشکی تا سقف تعهدات جبران خسارت ها و هزینه های دارو و خدمات اورژانس غیر بستری جبران هزینه های عمل هایی مانند: زایمان شامل طبیعی و سزارین جبران هزینه ناهنجاری ها و بیماریهای جنین (تست های غربالگری) جبران هزینه های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care
نکته مهم این است که باید بدانید شرکت های بیمه طرح های مختلفی از بیمه تکمیلی را ارائه می کنند که باتوجه به شرایط بیمه گزار قابل خریداری است. این که اولویت شما برای خرید چه پوشش هایی است، میزان حق بیمه و سقف تعهدات شرکت بیمه را مشخص می کند. همین طور دقت کنید که داشتن بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی جزو شروط خریداری این بیمه نامه خواهد بود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/05/12
10:16:14
5.0 / 5
792
تگهای خبر: ارز , برنامه , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP