خانه هایی با نرخ های متعارف در تهران

خانه هایی با نرخ های متعارف در تهران

در بازار مسکن شهر تهران نرخ هایی کمتر از عرف بازار وجود دارد که البته این واحدها بیشتر در مناطق شمالی پایتخت است اما در مناطق میانی و جنوبی هم دیده می شود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، تلاش بعضی بخر و بفروش ها برای ایجاد التهاب در بازار مسکن همیشه وجود داشته و بطور معمول در مواقعی که بازار به رونق می رسد، این تکاپو بیشتر می شود. در وضعیت فعلی نیز خیلی از سفته بازان و سوداگران به دنبال کسب سودهای عجیب و غریب از این بازار هستند. با اینحال بررسی ها نشان میدهد در عین حال معاملات افت کرده، در بین حجم زیاد فایل هایی با قیمت های نامتعارف، می توان واحدهای زیر قیمت هم پیدا کرد.
باتوجه به عرضه بیش از تقاضا در نیمه شمالی شهر تهران، پایین بودن توان متقاضیان مصرفی این مناطق در مقایسه با نرخ های موجود و حتی جابه جایی خیلی از اجاره نشین ها از شمال به مرکز پایتخت، سرمایه های بسیاری در بازار املاک شمال تهران بلوکه شده است. بر این اساس بطور معمول شاهد عرضه واحدها با نرخ هایی پایین تر از عرف هر محله در محدوده شمالی تهران هستیم.
میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در مناطق مختلف شهر تهران از ۱۹.۵ میلیون تومان شروع و تا ۸۱ میلیون تومان می رسد. طبق اعلام بانک مرکزی در خرداد امسال قیمت هر متر خانه در منطقه ۱ پایتخت بطور متوسط ۸۱ میلیون تومان بوده است اما در فایل های موجود در بازار رقم هایی بالاتر و البته پایین تر هم دیده می شود. بطور مثال در محله نیاوران اکنون یک واحد ۶۵ متری با امکانات کامل دارای انباری، پارکینگ، آسانسور، بالکن، سونا، استخر، جکوزی، با عمر بنای دو ساله با قیمت ۶۹ میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می رسد. البته این نرخ پیشنهادی فروشنده است که ممکنست قرارداد نهایی با قیمتی کمتر منعقد شود.


آپارتمان دیگری در محله نیاوران به متراژ ۷۵ متر با عمر بنای ۶ سال دارای پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت ۳.۹ میلیارد تومان به فروش می رسد که نرخ هر متر مربع آن ۵۲ میلیون تومان است.
در محله تهرانپارس شرقی، واحدی ۵۶ متری، دارای پارکینگ، انباری و آسانسور با عمر بنای ۱۸ سال به قیمت ۱.۸ میلیارد تومان به فروش می رسد که نرخ هر متر مربع آن ۳۲ میلیون تومان است. در صورتیکه طبق آمار رسمی، متوسط قیمت مسکن در منطقه ۴ که محله تهرانپارس شرقی در آن واقع شده به ۴۲.۸ میلیون تومان می رسد.
در محله پونک واقع در منطقه ۵ که متوسط قیمت هر متر خانه در آن جا ۴۸.۸ میلیون تومان است، یک آپارتمان ۷۳ متری ۱۶ سال ساخت دارای آسانسور و انباری، رو به آفتاب، بازسازی شده به قیمت ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع به فروش می رسد.
بازار مسکن در ماه های اردیبهشت و خرداد با رونق نسبی همراه شد. معاملات در خرداد امسال حدود ۱۴ هزار فقره بود که نسبت به خرداد سال قبل رشد ۱۷۲ درصد و در مقایسه با اردیبهشت امسال افزایش ۳۲ درصد را نشان داد. میانگین قیمت هم به ۳۹.۴ میلیون تومان در هر متر مربع رسید. قیمت مسکن در دو ماه اخیر دو افزایش ۶ و ۸ درصد را به ثبت رساند. با اینحال بررسی های میدانی از کسادی معاملات و کاهش سرعت افزایش قیمت مسکن در تیرماه حکایت دارد.1401/04/31
13:06:48
5.0 / 5
450
تگهای خبر: بازار , سرمایه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP