مدیركل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد

تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند

تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند

به گزارش شاپ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلان اینکه در شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام مجدد برای متقاضیان نهضت ملی مسکن فراهم شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد اظهار داشت: در تمامی شهرهای استان، تامین زمین صورت گرفته، پیمانکار انتخاب شده و بمحض کلنگ زنی، متقاضیان به پروژه ها معرفی می گردند.


خلیل محبت خواه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران، شرایط ثبت نام یا ویرایش اطلاعات در شهر جدید ایوانکی فراهم شده و تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: در این مرحله از ثبت نام در شهرهای دارای ظرفیت در بعضی استانها نام نویسی می شود که در استان تهران شهر جدید ایوانکی دارای ظرفیت خالی است. متقاضیان برای نام نویسی به سامانه طرحهای حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir مراجعه کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلان اینکه در ایوانکی زمین بصورت خودمالکی واگذار می شود اظهار داشت: به متقاضیان در قالب گروه های دو نفره زمین واگذار می شود که می توانند مبادرت به ویلاسازی کنند. در حقیقت ساخت به عهده خود متقاضیان است که این نوعی مزیت شمرده می شود. در ایوانکی نوع واحدهای مسکونی بصورت ویلایی است.
بگفته محبت خواه، برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر تهران فقط شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و شهرهای پاکدشت، رباط کریم در نظر گرفته شده که در چهار شهر مذکور ظرفیت تکمیل شده و در این مرحله فقط امکان ثبت نام در ایوانکی وجود دارد.
وی درباره تعیین تکلیف متقاضیانی که هنوز پیامک برای آنها واریز نشده است اظهار داشت: زمین در تمامی شهرهای استان تهران شامل پیشوا، قرچک، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت و رباط کریم تامین شده است. فرآیند الحاق به محدوده به پایان رسیده مشاور انتخاب شده است. هم اکنون با پیمانکاران و انبوه سازان قرارداد بسته ایم تا پروژه ها را شروع کنند. بمحض کلنگ زنی، نفراتی که ثبت نام کرده اند به پروژه ها معرفی می گردند.
بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم برمبنای قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده اند. از روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ ثبت نام مجدد در ۴۰ شهرستان از چهار استان گیلان، هرمزگان، بوشهر و سمنان شروع شده و تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد. نام نویسی در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir صورت خواهد گرفت.
تا روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ کل واحدهای پروژه ی مذکور یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۱۳ واحد است. از این تعداد ۹۵۴ هزار و ۲۳۸ واحد در مراحل اجرائی ساخت قرار دارد و تعداد ۴۲۹ هزار و ۲۷۵ واحد کلنگ زنی شده است. برای ساخت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۷۶ واحد تامین زمین انجام شده است. تعداد ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در حقیقت قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.
منبع:

1401/04/18
09:09:48
5.0 / 5
404
تگهای خبر: برنامه , تولید , ثبت نام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP