وکیل کیفری متخصص در تهران کیست؟

وکیل کیفری متخصص در تهران کیست؟

در ادامه با زمینه های کاری وکیل کیفری بیشتر آشنا خواهید شد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، پرونده هایی که در زمره موارد کیفری قرار می گیرند، بسیار حساس و مهم بوده و تک تک جزئیات در ارتباط با پرونده می تواند بر نتیجه نهایی اثر گذار باشد. وجود یک وکیل کیفری خوب در کنار شما می تواند به مفهوم پیروزی و نبود او به معنای شکست باشد. اثراتی که رای نهایی دادگاه در این پرونده ها بر روی موکلین می گذارد، سرنوشت ساز بوده و حتی امکان دارد تا آخر عمر همراه شما باشد. دادگاه کیفری مکانی است که به این قبیل پرونده ها رسیدگی می شود و بهتر است به علت پیچیدگی های قانونی در این پرونده ها و محیط، از خدمات یک وکیل کیفری متخصص در طول دادگاه نهایت استفاده را ببرید.
وکیل کیفری کیست؟
وکیل کیفری فردی بوده که برای امور مختلف مانند سرقت، کلاهبرداری، جعل و غیره فعالیت نموده و تلاش می کند تا از موکل خود دفاع کند. میتوان گفت اقامه دعوی در این امور برعهده وکیل کیفری بوده و او با کلیات این امور آشنایی کامل دارد. فرقی ندارد که شما قربانی هریک از این جرایم باشید یا متهم، در هر صورت می توانید از مشاوره های یک وکیل حقوقی بهره مند شوید.
چنین وکیلی با عنایت به تخصصی که داشته می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند. بنابراین اگر بتوانید در هر پرونده دیگری بدون حضور وکیل، آنرا به سرانجام برسانید در زمینه امور کیفری نمی توانید. پس اگر به هر نحوی درگیر مسائل مربوطه شدید، برای استخدام یک وکیل متخصص و کاربلد تعلل نکنید.
بر اساس اصل ۳۵ و متن قانون اساسی، وکیل شما باید تمام توان خویش را برای دفاع به کار بگیرد. در این حوزه هم اهمیتی ندارد که شما بعنوان موکل قربانی هستید یا متهم. در هر صورت احقاق حقوق شما وظیفه وی به حساب می آید.
شکایت کیفری چیست؟
شکایت های کیفری محدودیت های شکایت حقوقی را نداشته و می توانند به هر فرم و شکلی به دادگاه کیفری عرضه شوند. وکیل باتجربه هم می تواند پرونده را عرضه کرده و حتی در صورت رضایت شاکی پرونده بسته نشود. ازاین رو میتوان اظهار داشت که شکایت کیفری شکل جدی تر و مهم تری داشته و تشریفات متفاوتی هم دارند. اموری مانند قتل و رشوه جز شکایت های کیفری قرار می گیرند.
برای شروع شکایت هم باید مدارکی همراه شما باشد. این مدارک شامل فرم کامل شکوائیه بوده که به همراه آن اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه عرضه می شود. همینطور لازم است هرگونه سند و مدرکی که در دست دارید را هم به دادگاه عرضه دهید. هرچقدر که ادله شما محکم تر باشد، این احتمال که پرونده سریع تر و بهتر پیش برود، وجود دارد.

تفاوت وکیل کیفری و حقوقی چیست؟
در مقایسه این دو نوع وکالت باید اظهار داشت که وکالت کیفری به معنای این است که پرونده باید به دادسرا ارجاع داده شود. از آنجا هم راهی دادگاه شده و جلسات دادگاه تشکیل شوند. از سوی دیگر، وکیل کیفری چه بعنوان وکیل متهم و چه وکیل قربانی روی پرونده های کیفری که شامل؛ قتل، دزدی، جعل، مواد مخدر و غیره هستند کار می کند. با این وجود وکیل حقوقی نه نیازی به رفتن به دادسرا دارد و نه مقرر است تحقیقات مقدماتی روی پرونده او صورت گیرد.
اغلب مواردی که منجر به استخدام وکیل حقوقی می شود بیشتر در زمینه هایی مانند امور خانوادگی، طلاق، امور ملکی و وراثت می شوند. این پرونده ها کیفری نبوده و نیازی به تحقیقات و ورود دادستان به پرونده ندارد. بلکه بیشتر بخش های آن با رفتن به شورای حل اختلاف برطرف می شود. پس به زبان ساده تر میتوان اظهار داشت که امور کیفری بسیار جدی تر و مهم تر هستند. ازاین رو باید به دنبال یک وکیل باتجربه در زمینه امور حقوقی باشید.
جرایم کیفری چه مواردی هستند؟
انواع دعاوی کیفری برپایه قانون دسته بندی می شوند. جرایم کیفری را میتوان به دو دسته بندی جرایم عمومی و خصوصی تقسیم کرد. جرایم عمومی را بعنوان جرم قابل گذشت و دسته دیگر را بعنوان جرایم غیر قابل گذشت دسته بندی می کنند. جرایم قابل گذشت، جرم هایی هستند که طرف مقابل شاکی خصوصی پرونده است. در صورتیکه شخص ببخشد، میتوان جرم را کاهش داده یا مجازات را لغو نمود. بعنوان مثال سرقت همچون جرایم ی بوده که جنبه خصوصی آن قوی تر است.
دسته دیگر که جرایم غیر قابل گذشت هستند، جرم هایی هستند که اذهان عمومی را خدشه دار می کنند. بعنوان مثال قتل یکی از انواع جرم های غیرقابل گذشت است. در جرایم قابل گذشت این پرونده فقط با شکایت شاکی انجام شده و پیگیری می شود. با این وجود در جرایم غیر قابل گذشت، شاکی دادستانی است.

چگونه یک وکیل باتجربه در امور کیفری پیدا کنیم؟
برای این که بتوانید یک وکیل باتجربه و خوب در امور کیفری پیدا کنید لازم است تا با خصوصیات یک وکیل خوب آشنا بوده و به سراغ موسسات حقوقی معتبر بروید. البته این مورد را در نظر داشته باشید که رفتن به وکیل باتجربه می تواند هزینه زیادی داشته باشد. با این وجود، در صورت عدم رجوع هم هزینه و وقت زیادی از شما گرفته می شود چونکه تخصصی در امور حقوقی ندارید.
سخن پایانی
اگر برای پیدا کردن یک وکیل کیفری خوب و باتجربه گرفتار مشکل هستید، موسسه عدل ایرانی ها خدمات بسیار گسترده ای در این حوزه عرضه می دهد. شما می توانید با رجوع حضوری به این موسسه یا تماس با شماره تلفن ۰۲۱۴۷۷۸۳ در کوتاه ترین زمان ممکن یک وقت مشاوره رزرو کنید. وکلای باتجربه به صورت دائمی پیگیری پرونده شما هستند و تا حصول نتیجه مطلوب در کنار شما خواهند بود. این موسسه امکان برقراری جلسات آنلاین را هم فراهم نموده که خدمتی نوین بوده و برای ساکنین شهرهای دیگر ایران مطلوب است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/04/13
20:09:20
5.0 / 5
478
تگهای خبر: خدمات , متخصص , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP