نوروزی:

وزیر راه درباره سانحه قطار مشهد- یزد در مجلس پاسخگو باشد

وزیر راه درباره سانحه قطار مشهد- یزد در مجلس پاسخگو باشد

به گزارش شاپ نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که وزیر راه باید نسبت به حادثه خروج قطار مشهد-یزد در مجلس حاضر شود و پاسخگو باشد. این حادثه دل مردم را رنجانده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رحمت الله نوروزی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی ‫گزارش کمیسیون عمران در مورد سانحه قطار مسافری مشهد - یزد در تذکری اظهار داشت: ‬ مطابق برنامه ششم توسعه باید ۱۰ درصد از بودجه سالانه برای توسعه شبکه ریلی و کریدورهای بین المللی اختصاص یابد که مدیرعامل سابق شرکت ملی راه آهن این کار را انجام نداده است.
وی ادامه داد: وزیر راه باید نسبت به حادثه رخ داده درمورد خروج قطار از ریل در محور مشهد-یزد در مجلس حاضر شود و پاسخگو باشد. این حادثه دل مردم را رنجانده است. روز گذشته هم حادثه ای در علی آباد کتول رخ داد و یک جوان ۳۰ ساله و کودک ۵ ساله در تقاطع غیرهمسطح در این منطقه به علت بروز حادثه تصادف فوت کردند که این امر ناشی از کم کاری مسؤلان بوده است.
این نماینده مجلس بیان نمود: آقای صالحی مدیرعامل راه آهن نمی تواند مسئول سوانح را مشخص نماید. این تعارض منافع بوده و وزیر باید حکم مسئول رسیدگی به سوانح را امضا کرده و در صحن علنی مجلس نسبت به موضوعات پیش آمده پاسخگو باشد.
وی در تذکر دیگری به وزیر علوم اظهار داشت: برخلاف قول وزیر علوم، سهم جذب دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کاهش پیدا کرده و به دانشگاه های غیرانتفاعی داده شده است.
نوروزی همینطور خطاب به رئیس مجلس اظهار داشت: قول اجرای قانون رتبه بندی معلمان را داده بودید و معلمان چشم انتظار هستند؛ وزیر آموزش و پرورش باید نسبت به این مورد پاسخگو باشد. همسان سازی حقوق بازنشستگان هم از موضوع هایی است که باید مورد توجه مجلس قرار گیرد.
منبع:

1401/04/07
23:34:49
5.0 / 5
783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP