در گزارش شاپ مطرح شد؛

بازار طلا در آرامش است

بازار طلا در آرامش است

به گزارش شاپ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: کنترل بازار ارز سبب ریزش قیمت طلا و سکه در بازار شده و در صورت ادامه این وضعیت، آرامش در بازار طلا ادامه دار خواهد بود.ابراهیم محمدولی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار نمود: زمانی که بازار ملتهب شود، مسؤلان اقتصادی برای کنترل التهاب برنامه ریزی می کنند، در همین رابطه هم با کنترل بازار ارز، بازار طلا طی یکی دو روز گذشته از التهاب خارج شد.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اضافه کرد: طبیعتاً وقتی بازار از نظر قیمتی کنترل شود، آرامش نسبی در بازار حاکم می شود؛ در واقع زمانی که التهاب از بازار برداشته می شود، قیمتها روند نزولی به خود می گیرند، البته کاهش نرخ اونس جهانی هم در این بخش، اثرگذار بوده است.
وی در مورد وضعیت خرید و فروش هم اظهار داشت: خرید و فروش انجام می شود اما مثل بیست روز پیش نیست و تقاضا کمتر شده که البته طبیعی است چونکه التهابات زیاد بود و قیمت پس از مدتی آغاز به ریزش کرد.
محمدولی با اشاره به اینکه در صورت تداوم کنترل ها، آرامش در بازار طلا و سکه حکمفرما می شود، اظهار نمود: پیشبینی در بازار طلا دشوار می باشد چونکه هر نگاهی روی قیمت ها اثر می گذارد اما اگر وضعیتی که از روز گذشته ایجاد شده، تداوم یابد، این روزها، روزهای با آرامشی در بازار طلا خواهد بود.
به گزارش شاپ به نقل از مهر در یکی دو روز اخیر شاهد ریزش قیمت سکه از کانال ۱۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و بازگشت به کانال ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی هستیم که به نظر می آید این روند نزول قیمت در ایام آتی هم ادامه داشته باشد.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/03/26
10:35:47
5.0 / 5
858
تگهای خبر: آرامش , ارز , بازار , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP