یك عضو كمیسیون عمران مجلس تاكید كرد

ضوابط و مقررات باید در شرایط تاخیر پروازها اجرایی شود

ضوابط و مقررات باید در شرایط تاخیر پروازها اجرایی شود

به گزارش شاپ یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که یک پرواز تاخیر دارد باید علاوه بر اطلاع رسانی بموقع و عذرخواهی از مسافران، ضوابط و مقررات پیشبینی شده در شرایط تاخیر پروازها با دقت اجرایی شود.


غلامعلی کوهساری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به لزوم ورود سازمان هواپیمایی به تاخیر چندین ساعته پروازها و نقص فنی هواپیماها، بیان نمود: نظارت وزارت راه و شهرسازی بر ایرلاین ها از وظایف اساسی این وزارت خانه به حساب می آید. حتی اگر شرکتهای خصوصی در حوزه جابجایی مسافر ورود می کنند، سیاستگذاری و نظارت بر عملکرد آنان از وظایف وزارت راه و شهرسازی است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: این که هواپیماهای ما با کمبود قطعه و مشکلات فنی مواجه می باشد و احتیاج به لوازم جدید دارد بحث جدایی است که باید وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی تلاش خویش را برای تجهیز ناوگان هوایی کشور علیرغم وجود تحریم های ظالمانه به کار گیرد. اما تاخیر در پروازها باید به حداقل کاهش پیدا کند چونکه این تاخیرها در برنامه ریزی زندگی مردم اختلال بوجود می آورد.
نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرفی در بحث تاخیر ایرلاین ها اطلاع رسانی بموقع و عذرخواهی از مسافران نباید به فراموشی سپرده شود. زمانی که یک پروازی تاخیر دارد باید اطلاع رسانی بموقع صورت گرفته و از مسافران هم عذرخواهی شود. از طرفی قانون و مقررات پیشبینی شده در شرایط تاخیر پروازها باید با دقت اجرایی شود. ایرلاین ها باید برای تاخیر هواپیماهای خود جریمه بپردازند. مسافران باید احساس کنند که در این عرصه قانون وجود داشته و اجرایی می شود.
منبع:

1401/03/21
22:18:06
5.0 / 5
773
تگهای خبر: برنامه , عمل , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP