تاثیر امنیت شغلی نیروی کار روی کیفیت تولید

تاثیر امنیت شغلی نیروی کار روی کیفیت تولید

مشاور کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از تشکیل کمیته امنیت شغلی در وزارت کار آگاهی داد و اظهار داشت: امنیت شغلی نیروی کار، امنیت روحی و روانی و زندگی او هست و تضمین امنیت شغلی نیروی کار تاثیر بسیاری در انگیزه کار و تولید باکیفیت دارد.غلامرضا عباسی در گفتگو با ایسنا، مبحث امنیت شغلی را همچون تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: در چند سال گذشته نامگذاری های سال عموما با محور مباحث اقتصادی بوده است. مقام معظم رهبری اهمیت ویژه ای به حوزه کار و کارگر و تولید و صنعت قائل هستند و همه ساله سفارش هایی در این حوزه دارند هر چند که سال جاری ضمن گلایه هایی که از قبل داشتند این موضوعات را جدی تر و شفاف تر مطرح فرمودند چون که هر چه پیش می رویم، مبحث قراردادهای موقت دامنه وسیع تری پیدا می کند و به امنیت شغلی کارگران، خانوارهای کارگری و تولید کشور صدمه می زند.

وی امنیت شغلی نیروی کار را در کیفیت تولید داخل اثرگذار دانست و اظهار داشت: یکی از مسایلی که روی کیفیت محصول تولیدی تأثیر می گذارد، بحث امنیت شغلی کارگران است و اگر امنیت شغلی کارگر حفظ شود، با انگیزه و اطمینان خاطر بیشتری برای کارفرما کار می کند و نگرانی از آینده شغلی ندارد.

وی از تشکیل کمیته امنیت شغلی در معاونت روابط کار وزارت کار اطلاع داد و اظهار داشت: در این کمیته مباحث در ارتباط با حوزه روابط کار، امنیت شغلی و قراردادهای کار مطرح و هر هفته نشست هایی در این خصوص میان نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار می گردد و راهکارهای حفظ امنیت شغلی نیروی کار به نحوی که به کارگران و کارفرمایان صدمه وارد نشود، مورد بررسی قرار می گیرد.

عباسی دستمزد عادلانه را در انگیزه نیروی کار و کیفی سازی محصولات تولیدی موثر خواند و اظهار داشت: کارگری که دستمزد مناسب دریافت کند و امنیت شغلی خویش را تضمین شده بداند از کار نمی زند و با تعصب بیشتری به کار می پردازد؛ بنابر این دستمزد، امینت شغلی و انگیزه کار همه روی تولید یک محصول مرغوب و باکیفیت تأثیر می گذارد.

مشاور وزیر کار در امور کارگری خاطرنشان کرد: درصورتیکه محصولات تولیدی کشور از کیفیت لازم برخوردار باشد، مصرف کنندگان دیگر سراغ اجناس بی کیفیت یا خارجی نمی روند که مشابه آنرا در داخل تولید می نماییم. ازاین رو دادن انگیزه به جامعه کار و تولید سبب می شود که کالای ایرانی باکیفیت تولید نماییم که قدرت رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد.
1401/03/12
23:43:30
5.0 / 5
777
تگهای خبر: تولید , صنعت , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP