بازدید هیات کارشناسی دولت از محل ریزش ساختمان متروپل

بازدید هیات کارشناسی دولت از محل ریزش ساختمان متروپل

هیات سه نفره کارشناسی شامل مشاور معاون اول رئیس جمهور، رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی و معاون عمرانی وزارت کشور با حضور در آبادان، از محل ساختمان تخریب شده متروپل بازدید نمودند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، پیرو دستور معاون اول رئیس جمهور در خصوص اعزام هیات کارشناسی به محل سانحه ساختمان متروپل آبادان، محمدرضا یزدی مشاور معاون اول رییس جمهور، محمدمهدی حیدری رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور به همراه برخی از اعضای هـیئت علمی مرکز تحقیقات و معاون مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی، چهارشنبه ۴ خرداد ماه از محل ساختمان تخریب شده موردنظر موسوم به برج های دوقلو متروپل در محله امیرکبیر (امیری) شهر آبادان بازدید کردند.
در این بازدید که بیش از ۶ ساعت به طول انجامید، نقطه نظرات رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان و شهر آبادان، معاونین اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، نمایندگان معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی، نمایندگان سازمان مدیریت بحران کشور، نمایندگان سازمان های مختلف امداد و نجات شامل هلال احمر ج. ا. ا.، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های اهواز و تهران، سازمان اورژانس و خدمات درمانی استان خوزستان و آبادان و همین طور اداره مدیریت بحران شهرداری اهواز و آبادان طرح و مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سفارش های کارشناسی اولیه برای ادامه عملیات آواربرداری با ملاحظات فنی و مهندسی باتوجه به وضعیت ناپایدار سازه تخریب شده متروپل برمبنای مقدورات موجود در شهر آبادان ارائه و قرار شد با دسترسی به نقشه های حداقلی فنی و سازه ای ساختمان مذکور، لطمه شناسی سانحه دلخراش برج های دوقلو متروپل با برگزاری جلسه فنی، کارشناسی و هم اندیشی، در محل شعبه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان در شهر آبادان ادامه یابد.
حادثه فروریزش متروپل آبادان که تا این لحظه به کشته شدن ۱۸ تن و مصدومیت بسیاری افراد همراه شده انتقاداتی را متوجه وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی و شهرداری کرده است. کارشناسان معتقدند دستگاههای مذکور آنطور که باید و شاید به وظایف خود ذیل قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان عمل نکرده اند. صوری کاری برخی مهندسان در جریان طراحی و نظارت و بی توجهی به مبحث ۲۲ مقررات ملی درباب نگهداری منجر به پایین بودن عمر مفید ساختمانها و فرسودگی سریع شده است.1401/03/06
11:14:56
5.0 / 5
763
تگهای خبر: ارز , خدمات , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵