قالیباف در غرفه ذوب آهن اصفهان عنوان كرد:

مجلس شورای اسلامی در زمینه قانون گذاری، یاری گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در زمینه قانون گذاری، یاری گر صنعت فولاد است

قالیباف با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد، آمادگی همیاری لازم را دارد.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، نخستین و بزرگترین رویداد بین المللی با موضوع خصوصی سازی در اقتصاد ایران با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان زاده، رییس سازمان خصوصی سازی و همین طور تعدادی از مدیران ارشد اقتصادی و صنعتی کشور در محل سالن اجلاس سران اجرا شد. ذوب آهن اصفهان نیز بعنوان یکی از شرکت های واگذار شده اصل ۴۴ بصورت کارشناسی در این رویداد و همین طور در پایون متمرکز معدن و صنایع معدنی در حاشیه این رویداد حضور داشت.
در روز سوم این رویداد محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ضمن سخنرانی در این رویداد از غرفه ذوب آهن اصفهان در پایون معدن و صنایع معدنی بازدید کرد و از نزدیک با مدیران و کارشناسان شرکت گفت و گو نمود. در این بازدید کارشناسان به مزیت های صنعت فولاد ایران در تولید ناخالص ملی، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور خصوصاً در تحریم های ظالمانه استکبار جهانی اشاره کردند و مسائل و موانع پیش روی این صنعت را یادآور شدند.
قالیباف بعد از ارائه توضیحات کارشناسان شرکت، با اعلان اینکه ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد و برق مورد نیاز را نیز با بهره گیری از گازهای فرآیندی خود تولید می نماید، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد، آمادگی همیاری لازم را دارد.
وی افزود: صنعت فولاد برای رهایی از مشکلات تامین انرژی مورد نیاز خود باید در تولید برق و گاز سرمایه گذاری نماید و مجلس شورای اسلامی نیز در زمینه قانونگذاری آماده هرگونه کمک است.
سیدشمس الدین حسینی، رییس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان و گفت و گو با کارشناسان شرکت درباب وضعیت داخلی و بین المللی صنعت فولاد، اظهار داشت: کشور حداقل ۱۰ میلیون تن مازاد تولید فولاد دارد و باید از ظرفیت صادرات آن خصوصاً در دوران تنش میان روسیه و اوکراین استفاده گردد ولی متأسفانه با اعمال عوارض صادراتی نامتناسب، مشکلات پیش روی صنعت فولاد دو چندان شد. رییس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی با تصمیم ها و دستورالعمل های غیرکارشناسی دراین زمینه موافق نیست و تلاش می شود موانع پیش روی تولید و چرخه اقتصادی کشور را رفع نماید.
گفتنی است؛ از مهم ترین اهداف برگزاری این رویداد ارائه گزارش واقع بینانه از نتایج واگذاری های انجام شده باتوجه به عملکرد بنگاه ها و شرکت های موصوف در دوره بعد از واگذاری، فرهنگ سازی و روشنگری اذهان عمومی، وظایف و نتایج خصوصی سازی در عرصه اقتصاد ملی و ایجاد همراهی افکار عمومی با اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، کوشش برای ایجاد اتفاق نظر میان دستگاه های مختلف اجرائی، نظارتی و مسئولان ارشد نظام در موضوع خصوصی سازی با رویکرد رفع موانع و تسهیل در امر واگذاری های موفق، بهره گیری از تجربه های بین المللی بوسیله مرور پروسه خصوصی سازی در بعضی کشورها، هم افزایی و تبادل نظر کارشناسی میان فعالان بخش خصوصی، مدیران بنگاه های واگذار شده و در فهرست واگذاری با مسئولان دولتی و کارشناسان ذی ربط ترسیم چشم انداز و افق آینده خصوصی سازی با رویکرد جدید است.

1401/03/03
22:42:33
5.0 / 5
922
تگهای خبر: ارز , انرژی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳