ضرب الاجل قالیباف به دستگاه ها برای اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

ضرب الاجل قالیباف به دستگاه ها برای اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

به گزارش شاپ رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که در آبان ماه سال جاری، مجلس جلسه ای برای پیگیری روش اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، برگزار می نماید. آبان ماه دیگر روز تعیین تکلیف و نه تذکر دادن است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره ی ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در اجرای ماده ۷ قانون اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار داشت: مجلس در دو جلسه، نظارت بر اجرای قانون را در دستور کار داشت. چون مبحث تسهیل در صدور مجوزهای کسب وکار یکی از چالش های مردم خصوصاً جوانان است.
وی اضافه کرد: اصلاح مواد ۱و ۷ اصل ۴۴ و قانونی هم به تازگی تصویب گردید که از اردیبهشت ماه برای ابلاغ اجرا شد که آن تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار است.
رئیس مجلس با قدردانی از وزیر اقتصاد برای آمدن پای کار جهت اجرای این قوانین اظهار داشت: مطمئن باشید مجلس پای کار است چون دو مبحث اشتغال و گرانی از مسائل اساسی جامعه شمرده می شود.
قالیباف خطاب به وزارت اقتصاد اظهار داشت: مسؤلان مربوطه در وزارت اقتصاد توجه داشته باشند که درگاه ملی صدور مجوزهای کسب وکار در زمینه مسائل فنی و کنترلی اشکالاتی دارد که باید رفع گردد تا بهانه از دستگاههای دیگر گرفته شود. ۴ کار باید در درگاه ملی مجوزها صورت گیرد که شامل صدور، تمدید، استعلامات و توسعه است که فعلاً در مرحله صدور هستیم. باید حتما سه کار دیگر صورت گیرد و دستگاهها به درگاه ملی مجوز بپیوندند تا این مجموعه کارها کامل صورت گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت اتصال مجوزهای صنفی اظهار داشت: صنف هایی هنوز وارد این مجموعه نشدند حال اینکه بخش قابل توجهی از شغل ها و کارها در زمینه اصناف است ان شاءالله اتاق اصناف و سایر مجموعه ها به سرعت کار را انجام دهند. هیات مقررات زدایی هم اصلاح فرایندها را در دستور کار قرار دهند و به این بخش توجه گردد.
رئیس مجلس اشاره کرد: برخی دستگاهها مثل شهرداری ها، کانون کارشناسان، سازمان نظام پزشکی، اتاقهای ایران و تعاون و فراجا همچون دستگاههایی هستند که به این مجموعه و درگاه ملی وارد نشدند.
قالیباف اظهار داشت: جلسه بعدی برای اجرای این قانون در آبان ماه ۱۴۰۱ است و تا آن زمان معاونت نظارت به همراه کمیسیون جهش تولید مکلفند ماهانه گزارش پیشرفت کار را در اختیار نمایندگان قرار دهند.
وی افزود: در آبان ما در جلسه ای در مجلس به این گزارشات رسیدگی می نماییم اگر اقدامی بر زمین مانده باشد مجلس از همه ابزارهای خود همچون ارجاع تخلفات به قوه قضاییه تا استیضاح استفاده می نماید تا برای یک مرتبه روند اشتغال در کشور جمع شود. آبان ماه دیگر روز تعیین تکلیف و نه تذکر دادن است.
منبع:

1401/03/03
15:08:32
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: ارز , پزشك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP