معاون سازمان راهداری كشور:

هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان می بازند

هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان می بازند

فارس معاون ساخت و نگهداری راههای روستایی و فرعی سازمان راهداری اظهار داشت: هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خویش را از دست می دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر هم بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می شوند.


خداداد مقبلی پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت در همایش تجلیل از خیرین راهساز لارستان و غرب هرمزگان بیان نمود: نیکوکاری مردمان خطه کهن لارستان در تاریخ ثبت خواهد شد، چون که با اقدامات گسترده و مختلف خود از ساخت آب انبارها و کاروانسرها گرفته تا راه و شهرسازی جان انسان هایی را نجات دادند که این نشان دهنده خدمت رسانی به مردم است.
او به بحران حوادث جاده ای در سطح محورهای مواصلاتی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خویش را از دست می دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر هم بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می شوند.
معاون ساخت و نگهداری راههای روستایی و فرعی سازمان راهداری تصریح کرد: تمام این حوادث علل مختلفی همچون خطای انسانی و جاده دارد و باعث از بین رفتن جان کاربران جاده ای می شود و ایمن سازی و رفع نقاط حادثه خیز با اعتبارات محدود در یک بازه زمانی برطرف نخواهد شد.
مقبلی با اشاره به اینکه خسارت مالی هر مجروح بازمانده ناشی از تصادفات رانندگی ۲۵۰ میلیون تومان برآورد کرده اند، اظهار داشت: دولت سالانه به علت تلفات جاده ای بابت هر فوتی نزدیک به ۲ میلیارد تومان هزینه دیه پرداخت می کند.
او خطاب به خیران لارستانی اظهار داشت: شما خیران سفیران ایمن هستید، چون که آرامش در جاده ها را با اقدامات خیرخواهانه خود به ارمغان می آورید.
معاون ساخت و نگهداری راههای روستایی و فرعی سازمان راهداری همینطور اظهار داشت: اگر در حوزه توسعه روستاها کاری صورت گیرد، بطور قطع همت همه مسؤلان را می طلبد و این تلاش در لارستان هست و امیدواریم ما هم در کنار شما اقداماتی را که مایه خیر و برکت است با همکاری خیران برای کاربرانی که در سطح جاده ها تردد دارند انجام دهیم.
مقبلی اظهار داشت: در سالهای ۹۷ و ۹۸ در حوزه راه های روستایی اقداماتی انجام که منجر به تهیه اطلس شد و مبنایی بر توزیع اعتبارات ملی شد.
او اظهار داشت: در این اطلس راهها متوجه شدیم که از ۳۱ استان در سطح کشور ۷ استان در حوزه آسفالت از ضریب ۱۰ درصدی برخوردار می باشد.
به قول مقبلی، از ۴۶۷ شهرستان استان کشور تعداد ۷۲ شهرستان راههای آسفالت آنها زیر ۷۰ درصد است که هزینه های زیادی است تا به نرم مطلوب کشور دست یابیم.
این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که با نگاهِ ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسؤلان استان، فارس را به جایگاهی که شایسته است برسانیم و خدمات مطلوبی را عرضه دهیم.1401/02/30
14:40:31
5.0 / 5
775
تگهای خبر: آرامش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP