حجت اله صیدی با اشاره به دیده شدن تلاش شبانه روزی همكاران در بازار سرمایه

عملكرد شعب، ارزش بازار سهام بانك صادرات ایران را 30 برابر كرد

عملكرد شعب، ارزش بازار سهام بانك صادرات ایران را 30 برابر كرد

روزهای طلایی در انتظار بانك صادرات ایران است و با برنامه ریزی دقیق برای افزایش سهم بازار، پایدارسازی سود عملیاتی و... در تلاشیم به تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ كمك نماییم.به گزارش شاپ به نقل از مهر، مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: روزهای طلایی در انتظار بانک صادرات ایران است و با برنامه ریزی دقیق برای افزایش سهم بازار، پایدارسازی سود عملیاتی، تداوم اصلاح ساختار مالی و ارتقای کیفیت خدمات بانکی، تلاش داریم به تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ و رسیدن به آرمان های کشور در پشتیبانی از بخش های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و حوزه های فرهنگی و اجتماعی کمک نماییم. چونکه دستیابی به توسعه از این مسیر محقق می شود و وارد هیچ گونه فعالیت ضد توسعه ای نخواهیم شد.
حجت اله صیدی در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) و خیرمقدم به مدعوین، اظهار نمود: با عبور از زیان و رسیدن به منطقه سودآوری از اسفندماه ۱۳۹۶ تاکنون، برنامه ریزی سی ماهه دوم بانک برای رسیدن به روزها و سال های طلایی شروع شده و در راه توسعه جوابگوی ارکان کشور، سهامداران، بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی، اتاق های بازرگانی، اصناف، فعالان اقتصادی و بازار سرمایه، دانشجویان و دانش آموزان خواهیم بود.
وی تلاشهای کادر درمانی کشور را در ایام سخت کرونایی پنج ماه اخیر، مورد قدردانی قرار داد و از تلاشهای شبکه بانکی و بخصوص کارکنان بانک صادرات ایران تشکر کرد و اضافه کرد: ۲۶ هزار کارمند بانک صادرات ایران در دو هزار و ۲۰۰ شعبه پا به پای کادر درمان کشور تلاش کردند و با رفع دغدغه معیشت و فعالیتهای اقتصادی کشور چراغ شعب بانک را روشن نگاه داشتند.
صیدی با اشاره به اینکه بانک صادرات ایران یکی از سه بانک بزرگ کشور است و باید نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند، اضافه کرد: وارد هیچ فعالیت ضد توسعه ای نخواهیم شد و در مقابل وظیفه داریم به تمام تلاشگران عرصه دولتی، عمومی و خصوصی و حتی کارگاه های کوچک و خانوارها که بخش مهمی از اقتصاد خرد کشور هستند، کمک نماییم تا مسیر پیشرفت، خودباوری و استقلال در این سال ادامه داشته و با تلاش حداکثری تمامی موانع موجود از سر راه برداشته شود.
صیدی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران به عرضه گزارش عملکرد و صورت های مالی دوره منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۸ پرداخت و اظهار داشت: تنوع مطلوب ترکیب سهامداری باعث نقدشوندگی بیشتر سهام بانک شده و هیئت مدیره هم در همه حال خویش را پاسخگوی تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی می داند.
مدیر عامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: جمع کل سپرده های بانک از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان به ۲۳۲ هزار میلیارد تومان در انتهای سال ۹۸ و هم اکنون به ۲۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده و در ایام آینده به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همکاران شعب بانک صادرات ایران در چهار ماه اخیر با وجود محدودیت های ناشی از الزامات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و تلاش گسترده برای رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی کردن شعب، ۴۰ هزار میلیارد تومان و در واقع ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان به منابع بانک اضافه کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه نقطه شروع کار افزایش منابع و افزایش سهم بازار است، اظهار نمود: بانک صادرات ایران از نظر منابع سومین بانک کشور بوده و جذب منابع با شیب تندی صورت گرفته است.
صیدی اضافه کرد: ترکیب منابع بانک همسو با افزایش منابع در جهت افزایش سهم منابع ارزان قیمت مورد توجه بوده که نتیجه آن کاهش بهای تمام شده پول است. تسهیلات اعطایی که ۴۸ درصد دارایی های بانک را تشکیل می دهد، در سال ۹۸ از ۱۵۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته و تا آخر سال به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همینطور نرخ مؤثر تسهیلات از ۱۵.۸۲ درصد سال ۹۷ به ۱۶.۷۳ درصد در انتهای سال ۹۸ رسیده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه قضاوت در مورد مطالبات مشکوک الوصول بنگاه هایی که اهداف خویش را محقق نکرده اند، دشوار است، اضافه کرد: با تصمیم هیئت مدیره سعی کردیم حداکثر ذخیره را لحاظ نماییم و حتی برای هر بدهکاری که کسب و کارش با مشکل مواجه می شود، به صورت محتاطانه ذخیره در نظر گرفته ایم. ما در بانک صادرات ایران نه تنها هیچ بنگاهی را تعطیل نکرده ایم، بلکه جهت راه اندازی باردیگر خیلی از بنگاه ها همه کمک های لازم را انجام داده ایم.
صیدی با اشاره به اینکه رویکرد بانک صادرات ایران کاهش سرمایه گذاری ها بوده، از کاهش ۵ درصدی سرمایه گذاری بانک در سال ۹۸ اطلاع داد و اضافه کرد: طلب بانک صادرات ایران از پدیده شاندیز با رأی دادگاه به صورت تخصیص سهام صورت گرفت. بانک نیتی برای افزایش سرمایه گذاری در این حوزه ندارد و بر مبنای الزامات سران قوا، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بنا داریم در شرایط مناسب از سهامداری این گروه خارج شویم.
وی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی جمع درآمدهای بانک در سال ۹۸ و رسیدن آن به ۲۹ هزار میلیارد تومان، اضافه کرد: از فروردین ۹۷ تا کنون بانک صادرات ایران هیچ گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و در بعضی مواقع در بازار بین بانکی به صورت شبانهovernight) ) به سایر بانک ها و مؤسسات هم تسهیلات داده ایم.
صیدی اظهار نمود: در انتهای سال ۹۸ دو هزار ۵۰۰ میلیارد ریال سود محقق شد و در تلاش هستیم تا آخر سال جاری زیان انباشته را به سود تبدیل نماییم.
وی در مورد مطالبات بانک اظهار داشت: برای نخستین بار در بانک صادرات ایران مطالبات روند کاهشی پیدا کرده و بیشتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است و رعایت بهداشت اعتباری هم باعث کاهش ریسک اعتباری و افزایش ۹ دهم درصدی نرخ مؤثر تسهیلات شده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران اضافه کرد: تلاشهای صورت گرفته در بانک مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته و استقبال مطلوبی از سهام بانک در بورس شده به نحوی که از زمان بازگشایی نماد بانک در اسفند ماه ۹۶ تا کنون ارزش بازار سهام بانک از دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده و بیشتر از ۳۰ برابر افزایش ثبت کرده است.
وی همینطور اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه را برای بهبود کفایت سرمایه در سالجاری، مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: افزایش سرمایه بانک به صورت جدی در دستور کار است و این اتفاق مهمترین اصلاح ساختار مالی بانک بوده که امسال صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در تشریح به تعویق افتادن مجمع فوق العاده بانک و افزایش سرمایه اضافه کرد: با عنایت به این که بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، بعد از دریافت موافقت اولیه و تشویق های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همینطور صدور مجوز از جانب بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرایند صدور مجوز سازمان های خصوصی سازی و بورس اوراق بهادار با عنایت به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق العاده با مبحث افزایش سرمایه بزودی و در زمانی دیگر برگزار گردد.
صیدی عرضه سهام گروه مالی سپهر صادرات در بازار سرمایه را هم یاد شده قرار داد و اضافه کرد: شرکت های بیشتری به صورت مستمر برای واگذاری وارد این گروه می شود و در هفته های آینده عرضه سهام این گروه در بازار صورت خواهد گرفت.
وی همینطور از برنامه ریزی برای تقویت فعالیتهای ارزی و بین المللی اطلاع داد.
در این نشست، رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران که ریاست مجمع را برعهده داشت، اظهار داشت: امروز نتیجه تلاش ها و انسجام سازمانی کارکنان بانک صادرات ایران در گزارش ها و صورت های مالی سال ۹۸ متبلور است.
حمید تاجیک اضافه کرد: اقتصاد کشور با تحریم های ناجوانمردانه و خصمانه آمریکا روبرو است و درآمد نفت از این بابت متأثر است، اما با تاکید بر توان و ظرفیت داخلی شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای با عنایت به گسترش فرهنگ سهامداری در بازار سرمایه هستیم که توانست تا حدود زیادی مشکلات و موانع را برطرف کند.
وی تصریح کرد: افزایش ۴۸۰ درصدی و ۵.۸ برابری قیمت سهام بانک صادرات ایران در مقایسه با ابتدای سالجاری تأیید کننده این مطلب است.
وی کاهش قیمت ۱.۷ درصدی قیمت تمام شده پول و افزایش ۹ دهم درصدی نرخ مؤثر تسهیلات در بانک صادرات ایران را یاد شده قرار داد و اضافه کرد: رشد ۳۱ درصدی در مصارف، عدم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی و اعطای تسهیلات شبانه به سایر بانک ها در پرتو برنامه ریزی های مؤثر مدیریت بانک سبب شده تا سال پرفروغی برای بانک صادرات ایران در نظام بانکی کشور رقم بخورد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/05/02
17:03:23
5.0 / 5
2057
تگهای خبر: ارز , بازار , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP