مدیركل دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی:

ثبت نام ۲۹ هزار نفر در سامانه اعطای مسکن به خانوارهای ۳ فرزند

ثبت نام ۲۹ هزار نفر در سامانه اعطای مسکن به خانوارهای ۳ فرزند

شاپ: مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از ثبت نام 29 هزار و 650 نفر در سامانه اعطای مسکن یا زمین به خانوارهای دارای 3 فرزند و بیشتر آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، پروانه اصلانی در برنامه زنده تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری درباره وظایف وزارت راه و شهرسازی درباب اجرای ماده ۴ قانون جوانی جمعیت در خصوص اعطای زمین یا مسکن به خانوارهای بالای ۳ فرزند اظهار داشت: طبق این قانون وزارت راه و شهرسازی باید برای شهرهای زیر ۵۰۰ هزار نفر به خانواده هایی که فرزند سوم آنها پس از تاریخ تصویب این قانون (۲۴ آبان ۱۴۰۰) به دنیا آمده است زمین ۲۰۰ متری تخصیص دهد.
وی اضافه کرد: بر طبق این قانون باید برای خانوارهای بالای سه فرزند ساکن شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر یک واحد از واحدهای مسکونی حمایتی اختصاص داده شود. ضمن این که نرخ باروری در شهر محل تولد فرزند یا پدر باید کمتر از ۲.۵ باشد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: یکی از خاصیت های این قانون این است که اگر خانواری از امکانات مسکن دولتی بهره برده باشد در صورت داشتن فرزند سوم به بعد هم می تواند بار دیگر از تسهیلات مسکن یارانه ای استفاده کنند.
وی اشاره کرد: اگر خانواری ساکن کلانشهر باشد می تواند در شهرهای دیگر که شامل نزدیکترین شهر محل سکونت یا تولد پدر یا مادر باشد زمین دریافت کند؛ به ویژه که در کلان شهرها به اندازه کافی زمین در اختیار نداریم.
اصلانی تصریح کرد: مثل همه برنامه های مسکن حمایتی عموماً کسانی که در کلان شهرها زندگی می کنند مسکن حمایتی آنها در شهرهای جدید مجاور کلانشهرها یا شهرهای نزدیک کلان شهر است.
وی اشاره کرد: هم اکنون پروسه ثبت نام از خانوارهای مشمول این قانون شروع شده و در سامانه مسکن حمایتی به آدرس https: //saman.mrud.ir/ می توانند ثبت نام کنند؛ ما ثبت نام خانوارهای مشمول را آغاز نموده و تا کنون ۲۹ هزار و ۶۵۰ سرپرست خانوار ثبت نام کرده اند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: باید برای اجرائی شدن این قانون بخشنامه آن در هیئت وزیران به تصویب برسد؛ وزارت راه و شهرسازی بخشنامه پیشنهادی اجرائی قانون تخصیص مسکن یا زمین به خانوارهای بالای سه فرزند را یک ماه قبل به هیئت دولت ارایه داده ولی تا کنون در هیئت وزیران به تصویب نرسیده است.
وی بیان کرد: بیشترین فراوانی در بین ثبت نام کنندگان به استان تهران اختصاص داشته است؛ همین طور ۸۱ خانوار بالای ۷ فرزند داریم که عمدتا در سیستان و بلوچستان ساکن هستند.
اصلانی درباره اختصاص ۷۰ درصد خانه های سازمانی دستگاهها به کارکنانی که بالای ۳ فرزند دارند اظهار داشت: این دستورالعمل مختص وزارت راه و شهرسازی نیست و همه دستگاه هایی که خانه سازمانی دارند باید آنرا رعایت نمایند.


منبع:

1401/02/26
10:13:53
5.0 / 5
908
تگهای خبر: ثبت نام , دستگاه , رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP