کدام شرکت ارزان ترین بیمه بدنه خودروی صفر را ارائه می دهد؟

کدام شرکت ارزان ترین بیمه بدنه خودروی صفر را ارائه می دهد؟

شاپ: در ادامه این متن درباره مزیت های بیمه بدنه و انواع پوشش های آن توضیحاتی خواهیم داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، شرکتهای بیمه برای جبران هزینه های مالی و خسارت های وارد شده، بیمه نامه های مختلفی را برای بیمه گزارها طراحی نموده اند. بیمه اتومبیل یکی از متداول ترین و پرفروش ترین بیمه نامه ها در صنعت بیمه است که از دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو تشکیل شده است. بیمه نامه ثالث یک بیمه الزامی است که تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی باید آنرا خریداری کنند و در صورت عدم تهیه آن، با توقیف خودرو و جریمه رو به رو خواهند شد، اما بیمه بدنه خودرو یک بیمه نامه اختیاری است که صاحبان خودرو با عنایت به پوشش ها و مزیت ها، این بیمه را خریداری می کنند. اگر برای خرید بیمه بدنه فرهنگسازی بیشتری صورت گیرد، بطور حتم سهم فروش این بیمه نامه هم افزوده می شود. شما می توانید از راه بیمه دات کام، بیمه بدنه آسیا، پاسارگاد، سامان و سایر شرکتهای بیمه را با یکدیگر مقایسه کنید و آنلاین بخرید. کافیست مشخصات خودرو مانند مدل، سال ساخت، تعداد سالهای تخفیف، تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی را وارد کنید تا بتوانید به سادگی تمامی شرکتهای بیمه را از لحاظ قیمت، توانگری مالی و… مقایسه کنید و بهترین بیمه بدنه ماشین را بخرید و با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید. در ضمن با ثبت تاریخ انقضای بیمه در سایت بیمه بازار دیگر مشمول جریمه دیرکرد نخواهید شد. در ادامه این متن درباره مزیت های بیمه بدنه و انواع پوشش های آن توضیحاتی خواهیم داد با ما تا انتهای متن همراه باشید.
بیمه بدنه چیست؟
همانطور که گفته شد، بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است که شرکتهای بیمه با عنایت به درخواست بیمه گزار سقف تعهدات و میزان پوشش ها را در قرارداد بیمه نامه مشخص می کنند و مطابق با قانون بیمه، خسارت های وارد شده به خودرو بیمه گزار را تا سقف تعهدات پرداخت خواهند کرد. با عنایت به قوانین بیمه بدنه خودرو، جبران خسارت های وارد شده به بدنه ماشین بر عهده بیمه بدنه است. همین طور با پرداخت حق بیمه بیشتر میتوان میزان پوشش ها را افزایش داد و ریسک حوادث ناخواسته را به شرکت بیمه منتقل کرد.
پوشش های اصلی و اضافی بیمه بدنه
بیمه بدنه دارای دو نوع پوشش اصلی و اضافی است که هر کدام از این پوشش ها موارد و حوادث خاصی را زیر پوشش قرار می دهند. هنگامی که مالک خودرو برای دریافت بیمه بدنه اقدام می کند، باید در ابتدا پوشش اصلی بیمه بدنه را برگزیده و مطابق با این پوشش ها و سقف تعهدات مشخص شده، حق بیمه پرداخت کند. اگر هم احتیاج به پوشش های اضافی داشته باشد، باید حق بیمه را افزایش داده و پوشش های اضافی را خریداری کند. پوشش های اصلی شامل موارد زیر هستند:
خسارات ناشی از حوادث طبیعی مانند آتشسوزی، انفجار و صاعقه
سرقت کلی خودرو
خسارات ناشی از انتقال خودرو بعد از حادثه
خسارات وارده ناشی از تصادفات رانندگی
خسارات وارده به چرخ ها و لاستیک خودروی بیمه شده

خسارت وارده ناشی از تصادفات رانندگی از پوشش های اصلی بیمه بدنه
پوشش های اضافی بیمه بدنه خودرو عبارتند از:
خطرات زیر زیر پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین نیستند؛ ولی بیمه گزاران با پرداخت مبلغ اضافی حق بیمه از پوشش های اضافی (خطرات فرعی) خرید بیمه بدنه خودرو بهره مند می شوند:
دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش، رینگ، لاستیک، آینه ها و سایر لوازم خودرو
شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
پوشش خسارت وارد شده به شیشه در بیمه بدنه
غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان
حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ
بنابراین هنگامی که برای دریافت بیمه بدنه به شرکتهای بیمه ای مراجعه می کنید، موارد ذکر شده در قرارداد بیمه نامه وجود دارند و جزو پوشش های اصلی محسوب می شوند. در بیمه نامه ذکر خواهد شد که در صورت حوادث بوجود آمده زیر پوشش بیمه بدنه خودرو، خسارت ها تا سقف تعهدات بیمه گر پرداخت می شود، پس در انتخاب پوشش و سقف تعهدات بیمه نامه خود دقت کنید.
قوانین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر
خودروی داخلی یا وارداتی که از زمان تاریخ تحویل شرکت و شماره گذاری آن کمتر از سه ماه باشد، خودروی صفر کیلومتر نامیده می شود. البته شرکتهای بیمه در معیار تعیین خودروی صفر کیلومتر توافق نظر ندارند. شرکتهای بیمه گر معمولا معیارهای زیر را در ارائه بیمه بدنه خودروی صفر لحاظ می کنند:
میزان زمان گذشته از شماره گذاری خودرو
زمان گذشته از پلاک کردن خودرو
مسیر طی شده با خودرو برحسب کیلومتر
میزان زمان سپری شده از تاریخ ساخت اتومبیل
هر چقدر که شما راننده خوبی باشید و خودروی تان نیز صفر و بدون هیچ گونه ایراد باشد، باز هم حادثه در کمین است. برای کاهش ریسک خسارات تصادفات یا انواع حوادث، بیمه خودروی صفر را پیشنهاد می شود.
نکته مهم این است که عوامل مختلفی در میزان تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر تأثیر گزار است که برای تعیین نرخ حق بیمه باید کارشناسی لازم صورت گیرد. اگر خودروی نو دارید، به شما پیشنهاد می نماییم راهنمای بیمه بدنه خودرو ی صفر را حتما مطالعه نمائید و از خدمات و پوشش های بیمه ماشین خود باخبر باشید:
https: //bimeh.com/mag/new-car-body-insurance/
استثنائات پوشش های بیمه بدنه
برخی از حوادث را نمی توان زیر پوشش بیمه بدنه قرار داد و شرکتهای بیمه با عنوان استثنائات بیمه نامه از آن یاد می کنند. علت اصلی وجود پوشش ها در فهرست استثنائات، میزان ریسک متفاوت هر بیمه نامه است. در واقع از جانب بیمه مرکزی مواردی جزو استثنائات بیمه ای محسوب می شوند که زیر پوشش بیمه بدنه خودرو قرار نمی گیرند. این موارد عبارتند از:
جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب
خسارت های مستقیم یا غیر مستقیم از انفجارهای هسته ای
خسارت های عمدی بوجود آمده توسط بیمه گزار
تعقیب و گریز از پلیس
رانندگی بدون گواهینامه یا گواهینامه باطل شده
استفاده از مشروبات الکلی، مواد روان گردان و مواد مخدر
بکسل کردن خودروی دیگر
حمل بار بیشتر از حد مجاز
مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه
هنگام بروز حادثه باید حداکثر به مدت ۵ روز به یکی از مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز را تحویل کارسناش بیمه دهید تا میزان خسارت بررسی و پرداخت گردد.
مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت عبارتند از:
اصل و کپی بیمه بدنه
اصل و تصویر گواهینامه راننده مقصر
اصل و کپی بیمه شخص ثالث
کپی سند مالکیت خودرو
اصل و کپی کارت ملی بیمه گزار و مالک خودرو
اصل عامل های اقلام خریداری شده
مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه بدون گزارش مقامات انتظامی عبارتند از:
اصل و کپی بیمه نامه بدنه و شخص ثالث سیله نقلیه
اصل و کپی گواهی نامه راننده وسیله نقلیه در هنگام حادثه
اصل و کپی کارت وسلیه نقلیه
اعلام کردن خسارت در اسرع وقت
بازدید کردن از محل حادثه حسب مورد توسط کارشناس بیمه گر

انتخاب و خرید بهترین بیمه بدنه خودرو
با توجه به این که روز به روز قیمت خودرو افزوده می شود، خرید بیمه بدنه می تواند خسارت های وارد شده به بدنه خودرو و قطعات خودرو را در حادثه رخ داده جبران کند. همیشه یکی از دغدغه های صاحبان خودرو این است که از کدام شرکت بیمه و چه نوع پوشش هایی را انتخاب کنند تا هنگام بروز حادثه رانندگی یا بلایای طبیعی بتوانند هزینه های وارد شده به خودرو را جبران کنند. با وجود شرکتهای بیمه مختلف و تفاوت قیمتی که در خرید انواع بیمه نامه وجود دارد، باید زمان زیادی را برای مقایسه و استعلام بیمه هدر دهید. ازاین رو ما به شما پیشنهاد می دهیم که از سامانه و کارگزاری های آنلاین خرید بیمه استفاده کنید تا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کرده باشید. بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه است که شرایط مقایسه شرکتهای بیمه ای را برای شما فراهم نموده است تا در زمان کوتاه بتوانید بهترین بیمه خودرو را با قیمت مناسب و پوشش های متنوع خریداری کنید. کافی است که به صفحه اصلی وبسایت bimeh.com مراجعه نموده و پس از استعلام و مقایسه شرکتهای بیمه ای مختلف بیمه بدنه خودرا خریداری کنید. همین طور مشاوره ها و کارشناس های بیمه دات کام به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان از راه درگاه های ارتباطی زیر هستند:
نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰
شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲
پست الکترونیکی: info@bimeh.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/02/23
12:35:43
5.0 / 5
843
تگهای خبر: ارز , انرژی , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP