مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران اعلام كرد؛

توزیع ۲۰۰ هزار تن برنج و شکر برای ماه مبارک رمضان

توزیع ۲۰۰ هزار تن برنج و شکر برای ماه مبارک رمضان

مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: 100 هزار تن برنج وارداتی و 100 هزار تن شکر در ماه مبارک رمضان امسال برای ثبات قیمت ها و حفظ آرامش بازار در سطح کشور عرضه می شود.به گزارش شاپ به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد در نامه ای به استانداران سراسر کشور اعلام نمود: در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ باردیگر ۱۰۰ هزار تن برنج از انواع هندی و پاکستانی و ۱۰۰ هزار تن شکر سفید برای مصرف خانوارها و صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی، متناسب با موجودی انبارها بمنظور عرضه در سطح کشور تخصیص و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استانها قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: برنج هندی ۱۱۲۱ در بسته بندی های ۱۰ کیلویی و به قیمت هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کنندگان، برنج پاکستانی در بسته بندی های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تایلندی در بسته بندی های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور عرضه می شود.
راد اضافه کرد: شکر سفید نیز در بسته بندی های مختلف و با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استانها قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه تعیین شیوه، شبکه و مباشرین توزیع کالاهای تخصیصی بر عهده کارگروه تنظیم بازار استانها است، اشاره کرد: این کالاها بوسیله شبکه های منتخب شامل فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا و میادین میوه و تره بار در سطح کشور توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران در این نامه گفت: ادارات کل غله و خدمات تجاری استانها، وظیفه تامین و تدارک برنج و شکر تنظیم بازار تخصیصی را بر عهده خواهند داشت.
وی اظهار داشت: تخصیص برنج مربوط به استانهای تولیدکننده برنج شامل گیلان و مازندران با درخواست رئیس کارگروه تنظیم بازار استان انجام می شود.
راد اضافه کرد: سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، بازرسان سازمان های جهاد کشاورزی استان، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران مکلفند نسبت به کنترل و نظارت بر روند توزیع و رعایت قیمت فروش کالاهای یاد شده، اقدام و در صورت بروز تخلف، اقدام قانونی را با هماهنگی مراجع انجام دهند.

1401/01/19
12:02:49
5.0 / 5
794
تگهای خبر: آرامش , ارز , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP