وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد؛

70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شد

70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شد

شاپ: وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است از عملیاتی شدن ۲ میلیون واحد مسکونی این طرح در ۶ ماهه نخست سال جاری اطلاع داد.به گزارش شاپ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس با تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه ۱۴۰۱ در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیتهای حوزه مسکن افزود: الان حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده آغاز عملیات اجرایی می باشد که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه آغاز عملیات اجرایی بیشتر از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، بیشتر از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است.
قاسمی توضیح داد: بر مبنای آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شروع شده است. همینطور حدود ۳۲۰ هزار واحد هم وارد عملیات اجرایی شدند که مجموع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است.
وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی هایی وزارت راه و شهرسازی در ۶ ماهه سالجاری (۱۴۰۱) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ۲ میلیون واحد مسکونی می رسد و با این احتساب، تلاش خواهد شد تا در زمان بندی اعلام شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی راه اندازی و تکمیل شود.
تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی
وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را همچون اقدامات مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بخش عمده اراضی تأمین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می رود تا سایر وزارت خانه ها و ارگان ها در تأمین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
قاسمی اعلام نمود: ایجاد شهرها و شهرک های جدید از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد. در همین خصوص هم حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و بزودی ایجاد خواهند شد.
وی تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقی مانده مسکن مهر را بیشتر از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد.
در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارت خانه هم حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان عرضه و بررسی مبحث حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد. همینطور در ادامه رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.


منبع:

1401/01/17
21:48:13
5.0 / 5
821
تگهای خبر: ارز , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP