تحقق شعار سال با بهره بردن از ظرفیت تعاونی های دانش بنیان

تحقق شعار سال با بهره بردن از ظرفیت تعاونی های دانش بنیان

شاپ: رییس اتاق تعاون ایران شعار سال 1401 و سخنرانی نوروزی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را در ادامه تاکیدات سنوات اخیر ایشان بر تمرکز جدی تر در تحکیم بنیان ها و زیرساختها در راه رسیدن به خودکفایی بیشتر در عرصه اقتصادی ایران اسلامی دانست و مقوله تولید دانش بنیان را زیرساخت اصلی تحقق این هدف والا در قرن حاضر عنوان نمود.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بهمن عبداللهی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش تعاون در حوزه تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین اظهار نمود: یکی از الزامات تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، استفاده از توانمندی بخش مردمی تعاون است و شرکتهای تعاونی دانش بنیان، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در امتداد گسترش اختراع و نوآوری را دنبال می کنند.

وی اظهار داشت: یکی از محورهای مهم رهنمودهای رهبری تحقق توسعه اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی است که از کارکردهای منحصر بفرد شیوه اقتصاد تعاونی شمرده می شود.

عبدالهی افزود: اتاق تعاون ایران در سالهای اخیر باتوجه به حوزه تعاملات خود بوسیله ساز وکار عضویت در هیات مدیره اتحادیه بین المللی تعاون و مبادله تجربیات با کشورهای مختلف، توسعه و پشتیبانی از تعاونی های متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه های دانش بنیان و استارت آپ ها را در دستور کار خور قرار داده است.

رئیس اتاق تعاون با اعلان اینکه اقتصاد دانش بنیان می تواند کلید پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران در قرن جدید باشد، افزود: سال ۱۴۰۱ با رویکرد اقتصاد دانش بنیان، بستر مناسبی را برای شرکت های تعاونی دانش بنیان فراهم می آورد و از نقاط مهم تحقق اقتصاد مقاومتی شمرده می شود.

به گفته وی، بخش مردمی تعاون کشور، با عزم جدی و تقویت و محوریت تعاونی های دانش بنیان، در امتداد تحقق شعار سال ۱۴۰۱ گام برداشته و می تواند بازوی توانمندی برای دولت سیزدهم باشد.

عبداللهی، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در زمینه فناوری های برتر را از دیگر اهداف شرکت های تعاونی این حوزه عنوان و ابراز امیدواری کرد: با همت تمامی فعالان بخش تعاون و حمایتهای دولت خصوصاً وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارنامه قابل قبولی در بخش تعاون در آخر سا به محضر رهبر انقلاب و خدمت مردم ارائه شود.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی لحظه تحویل سال ۱۴۰۱ بیان داشتند: "امسال هم من تولید را می خواهم مطرح کنم. منتها یک لایه جدید، یک چهره جدید از تولید را می خواهم مطرح کنم و آن عبارت است از تولیدی که دارای دو خصوصیت باشد: یکی این که اشتغال آفرین باشد، یکی این که دانش بنیان باشد. تولید دانش بنیان، متّکی به دانش، دانش جدید و پیشرفتهای علمی و تولیدی که اشتغال آفرین باشد. البته همه تولیدها اشتغال آفرین است منتها برخی از تولیدها با آنکه سرمایه گذاری اش انبوه است، اشتغال آفرینی اش آنچنان نیست، لکن بعضی نه، اشتغال آفرین است. "

منبع:

1401/01/17
08:20:26
5.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP