شرکت هواپیمایی که یک میلیارد دوز واکسن کرونا جابجا کرد

شرکت هواپیمایی که یک میلیارد دوز واکسن کرونا جابجا کرد

به گزارش شاپ بازوی باری امارات بیشتر از یک میلیارد دوز واکسن کووید-۱۹ در ۱۸ ماه بعد از نخستین محموله آزمایشی دوزها در اکتبر ۲۰۲۰، با توزیع در سرتاسر جهان با هواپیماهای خود حمل کرد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، امارات اسکای کارگو روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود که بیش از ۴۲۰۰ تن واکسن کووید-۱۹، معادل بیش از یک میلیارد دوز، با ۲۰۰۰ پرواز امارات به بالای ۸۰ مقصد منتقل کرده است.
شایان ذکر است که نزدیک به دو سوم این دوزها به کشورهای درحال توسعه منتقل شده است.
نبیل سلطان، معاون ارشد بخش حمل و نقل امارات اظهار داشت: موقعیت راهبردی دبی همراه با نقاط قوت ناوگان مدرن هواپیماهای پهن پیکر، امکانات و قابلیت های ما برای جابجایی داروهای حساس به دما را افزایش داده است و به ما این امکان را می دهد که واکسن های کووید-۱۹ را ایمن، قابل اعتماد و سریع از یک گوشه جهان به گوشه دیگری حمل نماییم.
با گسترش جهانی توزیع و تجویز واکسن، امارات اسکای کارگو حجم بیشتری از واکسن های کووید-۱۹ را از مبدا تولید به مقصد منتقل کرد و تا دسامبر ۲۰۲۱ به ۶۰۰ میلیون دوز رسید.
علاوه بر واکسن های کووید-۱۹، این شرکت حامل سایر داروها و درمان های حیاتی در پروازهای خود به بالای ۱۴۰ مقصد به ۶ قاره جهان منتقل می کند. هر روز حدود ۲۰۰ تن محموله دارویی با هواپیماهای امارات حمل می شود.
امارات اسکای کارگو هم سال قبل ظرفیت حمل و نقل دارویی خویش را در فرودگاه بین المللی دبی افزایش داد.
گسترش اتاق خنک کاملا خودکار این شرکت هواپیمایی در مرکز داروسازی آن حالا ۲۶۰۰ متر مربع محیط کنترل شده با دمای اضافی، بین ۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد، برای نگهداری و جابجایی واکسن ها و سایر داروها فراهم می آورد.
بر اساس گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا)، بازارهای جهانی محموله هوایی در ژانویه رشد آهسته تری را ثبت کردند چونکه اختلالات زنجیره تأمین، محدودیت ظرفیت و وخامت شرایط اقتصادی برای این بخش سبب کاهش تقاضا شد.
آخرین گزارش یاتا نشان داد که تقاضای جهانی حمل و نقل که بر حسب تن-کیلومتر بار اندازه گیری می شود، در ژانویه ۲.۷ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است. این نسبت از رشد ۹.۳ درصدی ثبت شده در دسامبر ۲۰۲۱ کمتر بود.1401/01/16
20:26:14
5.0 / 5
881
تگهای خبر: بازار , تولید , دارو , دارویی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP