در گفت وگو با شاپ اعلام شد

کاهش سفرهای نوروزی نسبت به پیش از کرونا

کاهش سفرهای نوروزی نسبت به پیش از کرونا

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: تعداد مسافرانی که در نوروز امسال با وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای جابجا شدند، نسبت به نوروز سال قبل افزوده شد اما کمتر از نوروز سه سال قبل یعنی پیش از شیوع ویروس کرونا بود.داریوش باقر جوان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از شروع طرح نوروزی یعنی ۲۵ اسفند ماه سال قبل تا اختتام ۲۴ ساعته روز ۱۳ فروردین ماه امسال بیش از ۵ میلیون و ۴۳۰ هزار نفر مسافر با ناوگان عمومی جاده ای جابجا شده اند که این تعداد بیشتر از نوروز سال قبل اما از نوروز سال ۱۳۹۸ یعنی پیش از شیوع ویروس کرونا کمتر بود.

وی اضافه کرد: این تعداد مسافر با بیش از ۴۳۰ هزار سفر ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا شدند که ۶۶.۳ درصد با اتوبوس، ۱۸ درصد با مینی بوس و ۱۵.۷ درصد نیز با سواری کرایه پلاک عمومی سفر نوروزی خودرا انجام دادند. این آمار از تعداد مسافران ۱۷.۸ درصد بیشتر از نوروز سال قبل بود و در قیاس با همین بازه زمانی در نوروز سال ۱۳۹۹ بیش از ۲۷۳ درصد رشد داشت اما مقایسه آن با نوروز سال ۱۳۹۸ نشان میدهد که کاهش ۱۱.۶ درصدی دراین زمینه داشته ایم.

مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این ایام بصورت ۲۴ ساعته با مسافران در ارتباط بوده و پاسخگوی درخواست هایشان بودیم. چونکه اپلیکیشن، تلفن گویا و سامانه پیامکی ۱۴۱ بدون وقفه به درخواست ها رسیدگی می کرد. در این بازه زمانی بیش از ۷۵۵ هزار فقره درخواست در زمینه های مختلف عنوان شد که افزایش ۲۴۰ درصدی نسبت به دوره قبل داشته است.

باقر جوان با اشاره به این که باتوجه به شروع ماه رمضان از ابتدا هم پیش بینی می کردیم که سفرهای نوروزی خصوصاً با وسایل حمل و نقل عمومی تا ۱۳ فروردین ماه به اتمام برسد و همین اتفاق هم رخ داد، اعلام نمود: در این میان مجموعا بیش از ۱۰۸۷ شکایت از طرف مسافران عنوان شد که در زمینه هایی مانند نرخ بلیت، برخورد نامناسب، توقف های غیرضرور و... بود و به سرعت مورد رسیدگی قرار گرفت و همه مسافران بعد از طرح شکایت کد رهگیری دریافت می کردند و به سرعت، شرکت حمل و نقل و راننده را برای پاسخ و ارائه توضیحات فراخواندیم.
1401/01/16
10:08:04
5.0 / 5
680
تگهای خبر: ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP