تاکید مجدد وزیر صمت بر توقف تولید سمند و پژو ۴۰۵

تاکید مجدد وزیر صمت بر توقف تولید سمند و پژو ۴۰۵

وزیر صمت برای بار دوم بعد از صدور فرمان هشت ماده ای رییس جمهور در زمینه خودرو، امروز 13 فروردین ماه از گروههای صنعتی ایران خودرو و سایپا بازدید نمود.به گزارش شاپ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید رضا فاطمی امین وزیر صمت برای بار دوم بعد از صدور فرمان هشت ماده ای رییس جمهور در زمینه خودرو، امروز ۱۳ فروردین ماه با حضور در گروههای صنعتی ایران خودرو و سایپا، ضمن بازدید از پارکینگ، واحد مونتاژ و مرکز تحقیق، طراحی و توسعه؛ روند حمل و تحویل خودرو های این دو مجموعه و پروسه کاهش خودرو های کف پارکینگ ها را بررسی و اجرای دستورات ۸ ماده ای رییس جمهور را پیگیری کرد.
فاطمی امین، در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو ضمن مناسب خواندن اقدامات این مجموعه در اجرای فرامین رییس جمهوری، اظهار داشت: کاهش خودرو های پارکینگ ایران خودرو به ۱۵ هزار دستگاه در آخر فروردین ماه، فراتر از فرمان صادر شده بود و بسیار مناسب می باشد.
وزیر صمت با تاکید بر نظارت بر فرآیندهای کیفی محصولات، اضافه کرد: با کاهش مدت زمان پرداخت به قطعه سازان، امکان مطالبه کیفیت توسط خودروساز به آسانی امکان پذیر خواهد بود. دراین زمینه لازم است رده بندی سازندگان و ردیابی قطعات نیز با دقت دنبال شود.
فاطمی امین بر لزوم استفاده از ظرفیت ناوگان حمل ریلی تاکید و بیان کرد: ایران خودرو می تواند با طرح موضوع و پیگیری بوسیله معاونت مربوطه در وزارت خانه از ظرفیت حمل ریلی برای انتقال محصولات خود استفاده نماید که این مساله سبب کاهش هزینه های حمل و نقل و لجستیک خواهد شد.
وزیر صمت افزایش مدت گارانتی محصولات ایران خودرو به ۳ سال و یا ۶۰ هزار کیلومتر پیمایش را نیز از دیگر اقدامات این شرکت در امتداد اجرای فرامین رییس جمهوری دانست.
طراحی و توسعه محصولات و خروج محصولات قدیمی سمند و ۴۰۵ نیز از محورهای مورد تاکید وزیر صمت بود.
تعداد خودرو های موجود در پارکینگ ها به ۲۵ هزار دستگاه خواهد رسید
مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو اظهار داشت: این شرکت در سال ۱۴۰۱، برای تولید ۷۲۵ هزار دستگاه سواری و ۲۵ هزار خودروی تجاری برنامه ریزی کرده که این میزان حتی بیش از تعداد خودرو های تولیدی مدنظر در دستور رییس جمهور است.
وی اعلام نمود: دو خودروی ۴۰۵ و سمند نیز ظرف دو ماه آتی و بعد از انجام تعهدات موجود به مشتریان از مدار تولید خارج خواهد شد.
خطیبی افزود: پیرو دستور ویژه وزیر صمت، حداکثر تا اردیبهشت ماه، تعداد خودرو های موجود در پارکینگ ها به ۲۵ هزار دستگاه خواهد رسید.
مدیرعامل ایران خودرو افزود: باتوجه به دستور مؤکد و پیگیری های جدی وزیر صمت، شرکت ایران خودرو تمام اقدامات لازم برای اجرائی شدن بخش های مختلف فرمان ۸ ماده ای رییس جمهوری به خودروسازان را در دستور کار خود قرار داده و برای تولیدات سال آینده نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در بازدید وزیر صمت از این شرکت اظهار داشت: در امتداد تحقق فرمان ۸ ماده ای رییس جمهوری که بتازگی ابلاغ گردیده است، از ۱۴ فروردین ماه امسال، تولید خودرو روزانه به هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۱ است.
وی تاکید کرد: بالاترین میزان تحویل خودرو به تعداد ۴۷ هزار دستگاه خودرو در بهمن و اسفندماه سال قبل انجام شد.
وی در مورد خودرو های کف پارکینگ در این خودروسازی نیز توضیح داد: تعداد خودرو های کف پارکینگ در ۲۳ دی ماه سال ۱۴۰۰، حدود ۸۰ هزار دستگاه بود که در اسفندماه سال قبل به ۴۹ هزار دستگاه کم شده است.
مدیرعامل سایپا اظهار داشت: تا اول اردیبهشت ماه امسال نیز تعداد خودرو های کف پارکینگ به ۲۰ هزار دستگاه کاهش خواهد یافت.
گفتنی است، رییس جمهوری ۱۱ اسفندماه سال قبل از ایران خودرو و سایپا بازدید کرد و در پی صادر کردن دستورالعمل ۸ ماده ای به خودروسازان، وزیر صمت ۲۵ اسفندماه برای پیگیری این دستورالعمل بازدیدی از ایران خودرو داشت و امروز دومین بازدید برای پیگیری دستورهای صادر شده، انجام شد.
لزوم افزایش ۱.۵ برابری میزان تولیدات خودرویی کشور در سال آینده، افزایش کیفیت تولیدات با چند اولویت ویژه، خروج خودرو های دارای پلت فرم قدیمی از خطوط تولید و جایگزینی محصولات جدید و به روز و افزایش گارانتی خودرو های عرضه شده از ۲ سال و ۴۰ هزار کیلومتر به ۳ سال و ۶۰ هزار کیلومتر همچون این دستورها بوده است.

1401/01/14
12:48:24
5.0 / 5
775
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴