مدیرعامل ایران خودرو مطرح كرد؛

حذف قرعه کشی با افزایش تولید و عرضه در سال 1401

حذف قرعه کشی با افزایش تولید و عرضه در سال 1401

شاپ: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه فراتر از دستور رئیس جمهوری محترم، تعداد خودرو های کف را به 15 هزار دستگاه خواهیم رساند، از به روزآوری تعهدات به مشتریان در آینده نزدیک آگاهی داد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، مهدی خطیبی با اشاره به بازدید سرزده رییس جمهوری از پارکینگ اصلی ایران خودرو اظهار داشت: در روز ۱۱ اسفندماه ۱۲ هزار دستگاه خودرو در این پارکینگ وجود داشت که بصورت کامل تکمیل و تحویل مشتریان شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اضافه کرد: سرعت بخشی به روند تکمیل و تحویل خودرو یکی از اقدامات صورت گرفته است، به شکلی که تحویل روزانه به چهار هزار دستگاه نیز رسید که از این تعداد، تحویل بیش از هزار دستگاه بصورت حضوری و مراجعه مشتریان به سایت های تولیدی ایران خودرو بوده است. نه فقط این پارکینگ، بلکه تجمع خودرو ها در سایر پارکینگ های جانبی نیز به شدت کم شده است.
خطیبی افزود: عدد خودرو در کف پارکینگ ها به ۱۵ هزار دستگاه خواهد رسید که با اضافه شدن تولید هفته سوم و چهارم فروردین ماه، این عدد به ۳۶ هزار دستگاه می رسد و سیر نزولی با ادامه تکمیل و عرضه ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: محور اصلی کارهای ایران خودرو فرمایشات رهبری معظم، حضرت امام خامنه ای و تحقق شعار سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» است. در تمامی پروژه ها، دستورالعمل هایی تدوین شده که مبنای آن توجه خاص به نخبگان و شرکت های دانش بنیان است.
خطیبی اظهار داشت: برنامه ایران خودرو برای سال جاری تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو شامل ۷۲۵ هزار دستگاه سواری و ۲۵ هزار دستگاه خودروی تجاری و سنگین است که فراتر از دستور رییس جمهوری محترم در خصوص افزایش ۵۰ درصدی تولید خواهد بود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اضافه کرد: با افزایش قابل توجه تولید، پروسه قرعه کشی بعنوان یکی از دغدغه های جامعه رفع خواهد شد که پیش بینی می شود ظرف سه ماه آتی به این سمت حرکت نماییم.
وی با اشاره به اینکه از محل افزایش تعداد تولید، افزایش اشتغال نیز محقق خواهد شد، اشاره کرد: با رشد ۳۵۰ درصدی تولید در ایران خودرو دیزل، بیش از چهار هزار نفر و در مجموع با تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو، در گروه صنعتی ایران خودرو و در شرکت های قطعه ساز و تامین کننده بیش از ۲۵ هزار نیروی کار جدید نیز جذب و دارای شغل خواهند شد.
خطیبی، درباره پروژه های جدید و خودروهایی که از خط تولید خارج خواهند شد، اظهار داشت: دو محصول سمند و ۴۰۵، که در زمینه دغدغه های رهبری معظم، حضرت امام خامنه ای برای تولید و عرضه محصول باکیفیت بوده، از مدار تولید خارج خواهند شد.
وی علت حذف این محصولات را قدیمی بودن آن دانست و اظهار داشت: این دو محصول کم ترین رضایتمندی را میان مشتریان ایران خودرو بر طبق فاکتورهای رضایت مشتری دارند، هدف ایران خودرو تولید خودرو های روز و با امکانات بیشتر و در نهایت افزایش رضایتمندی مشتریان است.
خطیبی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد کیفیت خودرو مربوط به شبکه تامین و قطعه است، اظهار داشت: در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دستورالعمل های مشخصی را تدوین کرده ایم و با تشدید نظارت ها، ارتقای کیفیت در خطوط تولید را رقم می زنیم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اضافه کرد: عدم رعایت کیفیت در تولید قطعه و خودرو، خط قرمز ایران خودرو است و دراین زمینه با هیچ سازنده ای مماشات نخواهیم کرد.
وی اضافه کرد: امسال هفت محصول ارتقا یافته وارد بازار خواهد شد. علاوه بر آن دو محصول پروژه های K۱۲۵ و TF۲۱ نیز درحال توسعه است که یقیناً مورد توجه و پسند مشتریان قرار خواهد گرفت. این دو محصول در ابتدا و نیمه نخست سال آینده وارد بازار خواهند شد.
خطیبی اشاره کرد: محصول پروژه TF۲۱، خودرویی است در کلاس ابعادی B که با امکانات مدرن و پیشرفته و در کلاس روز جهانی و با ظاهری بسیار زیبا و طیف رنگی گوناگون تولید و عرضه خواهد شد. زمان طراحی تا تولید این خودرو در مجموع ۱۸ ماه تعیین شده که اتفاقی بی نظیر در صنعت خودروی داخلی است و از این منظر نیز کاملاً قابل رقابت با صنایع خودروسازی دنیاست.
وی اظهار داشت: با خودرو های جدید، تنوع بخشی مناسبی به محصولات خواهیم داد و سبب رضایتمندی مشتریان خواهد شد.
خطیبی، با اشاره به افزایش عرضه در اواخر سال قبل اظهار داشت: در ۱۰ درصد از زمان سال، بیش از ۲۷ درصد از خودرو های تحویل شده کل سال را عرضه نموده ایم. از هفته دوم بهمن ماه گذشته تولید روزانه ایران خودرو بالا رفته و تا اختتام اسفندماه بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده ایم. در ابتدای بهمن ماه تعداد خودرو های ناقص و کف پارکینگ بیش از ۸۲ هزار دستگاه بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اشاره کرد: افزایش بی سابقه عرضه در ایام پایانی سال، سبب شد تا برخلاف سالهای قبل، قیمت خیلی از محصولات ایران خودرو در بازار نه فقط افزایشی نباشد بلکه روند نزولی در پیش بگیرد.
خطیبی اشاره کرد: دیگر شاهد تأخیر در تحویل خودرو نخواهیم بود، هم اکنون تعداد قابل توجهی از خودروهایی که موعد تحویل اردیبهشت و خرداد بودند را هم تحویل داده ایم.


منبع:

1401/01/13
20:12:18
5.0 / 5
730
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱