وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی خبر داد

افزایش دو برابری حمل نفت و فراورده های نفتی طی ۴ ماه گذشته

افزایش دو برابری حمل نفت و فراورده های نفتی طی ۴ ماه گذشته

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از وعده هایی که ما در روزهای رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی مطرح کردیم سالم سازی مدیریتی مجموعه های اقتصادی بود، ما امروز شاهد می باشیم که در نتیجه سالم سازی مدیریتی در شرکت ملی نفتکش ایران میزان حمل نفت وفراورده های نفتی در طول 4 تا 5 ماه حدودا دو برابر شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به نقل از شرکت ملی نفتکش، حجت ا... عبدالملکی در جریان بازدید از کشتی های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در بندرعباس، اظهار نمود: امروز با افتخار می توانیم اعلام نماییم که صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران با وجود شرکت ملی نفتکش دیگر هیچ مشکلی برای حمل نفت خام و فراورده های نفتی صادراتی وهمچنین ارسال نفت خام به پالایشگاه ها وجود ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این افتخار بسیار بزرگی است و همکاران ما در این شرکت پر افتخار ثابت کردند و نشان دادند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

عبدالملکی بیان کرد: شرکت ملی نفتکش این ظرفیت را دارد که ماموریت های بزرگ بین المللی را در تعاملات با کشورهای دیگر که آنها هم گاهی درگیر تحریم هستند انجام دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همکاران بسیار ساعی و مجاهدی که ما در مجموعه این ناوگان واقعا بزرگ و باارزش داریم انشالله می توانند منافع جمهوری اسلامی ایران را در بخش حمل نفت و فراورده های نفتی در سطح جهان کاملا برآورده و تامین کند.
عبدالملکی سپس به نوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه توسعه ونوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش هم مدیریت جدید این شرکت برنامه های خوبی را تهیه و تدوین کرده که من نیز معتقدم این اتفاق(نوسازی ناوگان) باید بیفتد.
وی با اعلان اینکه ما در زمینه حمل نفت و همین طور فراورده های نفتی به یک ظرفیت مازاد بر ظرفیت موجود احتیاج داریم اضافه کرد: بهترین مجموعه ای که می تواند این ماموریت ملی را انجام دهد شرکت ملی نفتکش ایران است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بالاترین سطح نظام هم تصمیم گیری بر این است که این ماموریت بر عهده شرکت ملی نفتکش قرار داده شود.
عبدالملکی اظهار داشت: سهامداران این شرکت که صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی هستند نیز آمادگی دارند کمک کنند بخصوص با برنامه های تحولی که توسط مدیران این شرکت در سال ۱۴۰۱ درحال پیگیری است و با سودآوری بالاتری هم که حاصل می شود تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان نیز سهل تر اتفاق می افتد.
وی همین طور با قدردانی از کوشش های دریانوردان شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: من بعنوان کارگزار بسیار کوچک در دولت از همین جا از عزیزان دریانورد بخصوص خانواده های آنها که رنج دوری سرپرست وپدر خانواده را تحمل می کنند تشکر می کنم.
وزیر کار با اعلان اینکه دریانوردان ما بخش عمده ای از سال را کنار خانواده نیستند و این جهادی است که ادامه دارد و تمامی ندارد اضافه کرد: همکاران شرکت ملی نفتکش، مدیران این شرکت و شخص مدیرعامل برنامه های رفاهی را برای این عزیزان در نظر گرفته اند که ما هم حمایت و بر آنها تاکید می نماییم.
وی اظهار داشت: در این سفر درخواست هایی درباب برخورداری از مزایای شغلی، امور مربوط به سختی کار دریانوردان و موارد دیگر به من ارائه شده که با نظر مثبت و به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.1401/01/07
12:18:06
5.0 / 5
800
تگهای خبر: ارز , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴