در گزارش شاپ اعلام شد؛

گرانی تخم مرغ ناشی از ضعف دستگاههای نظارتی است

گرانی تخم مرغ ناشی از ضعف دستگاههای نظارتی است

شاپ: مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران افزایش قیمت تخم مرغ را ناشی از ضعف دستگاه های نظارتی دانست و اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی پیگیر مسئله احتکار تخم مرغ است.رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اشاره کرد: این مسئله ناشی از ضعف شبکه نظارت است و شبکه نظارت باید آنرا کنترل و مدیریت کند.
وی خواهان برخورد جدی سیستم های نظارتی با گرانفروشان تخم مرغ شد و اظهار داشت: تخم مرغ به اندازه کافی تامین شده و درحال عرضه است و با آنکه با افزایش تقاضا مواجه هستیم در هیچ نقطه ای مغازه ای را پیدا نمی کنید که در آنجا تخم مرغ کم باشد یا نباشد.
این مقام مسئول با تاکید بر این که تعدادی از اصناف از شرایط به وجود آمده سوءاستفاده کرده و درحال گرانفروشی هستند افزود: درباره این که وزارت جهاد کشاورزی هفته گذشته وعده کاهش قیمت تخم مرغ را داده بود اضافه کرد: ما پیش بینی کاهش قیمت را داشتیم به سبب این که عرضه این محصول به اندازه نیاز انجام می شود.
سالمی با اشاره به این که نیاز روزانه تهران در پیک مصرف حدود ۵۵۰ تن است، اظهار داشت: ۲۷۰ تن از این مقدار در داخل استان تولید می شود و مابقی آن نیز از استانهای قزوین، قم، خراسان رضوی و البرز وارد استان می شود ضمن این که شرکت پشتیبانی امور دام از محل ذخایر خود روزانه ۱۰۰ تن تخم مرغ در تهران توزیع می نماید تا هیچ نوع کمبودی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و احتکار تخم مرغ از طرف برخی تولید کنندگان و بنکداران توضیح داد که هم اکنون هوا خنک است و تخم مرغ نیز مثل مرغ نیست که باید طی دو روز مصرف شود. دمای نگهداری آن دمای محیط است و بدین سبب شرایط برای احتکار برقرار است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران درباره این که تخم مرغ را تا چه مدت می توان نگهداشت افزود: این محصول تقریباً یک ماه تاریخ مصرف دارد اما بین دو تا سه ماه نیز قابلیت نگهداری برای آن وجود دارد.
این مقام مسئول در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در خصوص این که آیا وزارت جهاد کشاورزی برنامه ای برای برخورد با احتکار کنندگان تخم مرغ دارد، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی درحال پیگیری این مسئله است ضمن این که خواهان ورود دستگاه های جدی دستگاه های نظارتی به این حوزه هستیم و همین طور از مردم می خواهیم که با ما همکاری کنند و هرگونه گرانفروشی را به دستگاه های نظارتی به شماره تماس ۱۲۴ اعلام نمایند.
وی اصرار کرد که باتوجه به قیمت تمام شده تولید تخم مرغ و شرایطی که برای تولید وجود دارد قیمت هر شانه تخم مرغ نباید بیشتر از ۴۳ هزار تومان باشد و هر قیمتی بالاتر از این رقم، گرانفروشی است.


منبع:

1401/01/01
12:58:57
5.0 / 5
771
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP