بانك پارسیان هدف گذاری یك ساله را در كمتر از ۱۰ ماه محقق كرد؛

سهم 95 درصدی تسهیلات خرد از کل وام های پرداختی

سهم 95 درصدی تسهیلات خرد از کل وام های پرداختی

برپایه آمار عملکرد سالجاری، بالغ بر ۹۵ درصد تعداد تسهیلات پرداختی بانک پارسیان به تسهیلات خرد اختصاص یافته است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، تسهیل پرداخت تسهیلات خرد این روزها بیش تر از هر زمانی مورد توجه قرار گرفته است. تاکیدات صورت گرفته از جانب مسئولین اقتصادی کشور و متولیان سیستم بانکی در خصوص اعطای تسهیلات خرد و فراهم نمودن شرایط آسان تر در اعطای تسهیلات خرد به متقاضیان، در جهت دسترسی عموم مردم به تسهیلات و در جهت بهبود سطح معیشت خانوارها و خصوصاً پشتیبانی از تولید ملی بوده است. بانک پارسیان هم طی سال های اخیر تغییر رویکرد و تدوین استراتژی هایی در جهت تسهیل فرآیند اعطای تسهیلات خرد و افزایش سهم تسهیلات خرد در پرتفوی تسهیلات بانک را همواره در دستور کار خود قرار داده و در شرایط نامساعد ناشی از پاندمی کرونا هم آنرا تسریع بخشیده است.
براساس آمار عملکرد سالجاری، بالغ بر ۹۵ درصد تعداد تسهیلات پرداختی بانک پارسیان به تسهیلات خرد اختصاص یافته است. عملکرد بانک در مقطع آخر آذرماه بیشتر از هدف گذاری صورت گرفته برای کل سال بوده است که این مورد مؤید مطالب گفته شده بوده و نشان از توجه ویژه بانک پارسیان در مورد اعطای تسهیلات خرد دارد. ضمن آنکه در مورد طرح های حمایتی ناشی از ویروس کرونا هم بانک پارسیان آمار قابل قبولی داشته، بطوریکه از شروع طرح تا آخر نیمه اول اسفند ماه، تعداد ۱۳.۹۲۰ فقره تسهیلات جمعاً بمبلغ ۴.۲۸۶ میلیاردریال در چارچوب تسهیلات پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده ناشی از ویروس کرونا و همینطور تسهیلات تأمین مخارج مستأجرین (ودیعه اجاره مسکن) توسط این بانک پرداخت شده است.
چه میزان تسهیلات خرد در بانک پارسیان پرداخت شده است؟
رقم تسهیلات خرد عمومی در سال ۱۴۰۰ افزایش چشم گیری یافته است.آمارهای اعلامی نشان داده است بانک پارسیان تا کنون ۷۳.۶۴۴ مورد تسهیلات خرد به ارزش بیشتر از ۵۸.۰۰۰ میلیاردریال پرداخت نموده و همانطور که در بالا به آن اشاره گردید، تسهیلات خرد به لحاظ تعدادی سهمی حدود ۹۵ درصدی از کل تسهیلات پرداختی را به خود مختص کرده است.
رشد ۸۲ درصدی وام خرید کالا
رقم تسهیلات قابل اعطا در چارچوب کارت اعتباری (مبلغ کارت اعتباری برای هر شخص) نسبت به سال قبل بالغ بر ۴۰۰ درصد رشد داشته است. بطوریکه در ۹ ماه نخست سالجاری تعداد ۵۵۸ مورد کارت اعتباری مرابحه عام (مصرف مشخص) به ارزش ۲۳۹ میلیاردریال صادر گردیده است. تعداد تسهیلات برای خرید کالا (در قالب مرابحه و فروش اقساطی) در این زمان هم حدود ۲۹ هزار مورد به ارزش ۲۲.۴۶۲ میلیاردریال بوده که نسبت به ۶ ماهه نخست سال جاری از نظر ارزشی ۸۲ درصد و از نظر تعداد ۷۷ درصد افزایش را نشان داده است.
شایان ذکر است رقم تسهیلات قابل اعطا برای خرید کالای بادوام برای هر شخص ۱۰۰ درصد و در بخش تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی، تجاری و اداری ۸۵ درصد رشد داشته است. تا آخر آذر سال جاری در حوزه تسهیلات تعمیر و بازسازی تعداد ۷.۰۱۸ فقره تسهیلات مجموعا به مبلغ ۲۳.۷۸۳ میلیاردریال پرداخت شده است.
نوید پارسیان برای پشتیبانی از سپرده گذاران
طرح نوید و پژواک دو طرح پارسیان است که با هدف تأمین مالی سپرده گذاران بانک با نرخ های ترجیحی تدوین شده است. در طرح نوید مشتریانی که کارکرد و رسوب مناسبی داشته باشند می توانند از امتیازات این بانک از قبیل تخفیف در نرخ سود تسهیلات، تعدیل شرایط بازپرداخت و انتقال امتیاز خود برای اعطای تسهیلات به کارمندان خود استفاده کنند.
پارسال حدود ۱۳.۰۲۱ فقره تسهیلات در چارچوب طرح های موصوف (نوید و پژواک) به مبلغ ۲۸.۶۰۰ میلیاردریال پرداخت شده است. حال آنکه در ۹ ماهه نخست سال جاری تعداد تسهیلات پرداختی به بیشتر از ۲۴.۴۳۷ مورد به ارزش ۶۴.۱۷۰ میلیاردریال رسیده است که به لحاظ مبلغی رشدی بالغ بر ۳۴ درصد را محقق نموده است.
روند روبه رشد پرداخت تسهیلات در ماه های پایانی سال هم ادامه پیدا کرد. به صورتی که تا آخر دی سال جاری در مجموع ۲۸.۵۴۹ مورد تسهیلات در چارچوب طرح نوید و پژواک پرداخت گردید که بیشتر از ۱۸ هزار مورد از مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده و رشد ۱۷۶ درصدی را به ثبت رسانده است. جمع مبالغ تسهیلات پرداختی هم از ۱۷.۹۱۳ میلیاردریال پارسال به ۷۲.۵۵۱ میلیاردریال رسیده که رشد ۳۰۵ درصدی را به دنبال داشته است.
حمایت پارسیان در ایام سخت کرونایی
پاندمی کرونا طی دو سال قبل شرایط سختی را برای خیلی از کسب و کارها به وجود آورد و بانک پارسیان هم همانند سایر مؤسسات مالی، اعتباری و بانک ها در جهت پشتیبانی از واحدهای تولیدی صدمه دیده به ایفای نقش پرداخته تا به سهم خود در راه پشتیبانی از تولید ملی و مانع زدایی حرکت کند تا بتواند سفارش ها و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها را جامع عمل بپوشاند.
بر اساس آمار موجود از زمان شروع طرح تا نیمه ابتدایی اسفند ماه سالجاری تعداد ۴.۶۷۳ فقره تسهیلات مجموعاً به مبلغ ۱.۱۳۷ میلیاردریال بمنظور کمک به مشاغل صدمه دیده توسط این بانک پرداخت شده است.
ضمناً در بخش تسهیلات اعطایی به منظور تأمین مخارج مستاجرین هم علیرغم موانع و مشکلات فراوان در این راه تعداد ۹.۲۴۷ فقره مجموعاً بمبلغ ۳.۱۴۹ میلیاردریال تسهیلات پرداخت شده است. جمع تسهیلات پرداختی در این دو بخش۴.۲۸۶ میلیاردریال بوده است و باتوجه به تداوم پرداخت تا آخر سال این رقم افزون بر این خواهد شد.
رویکرد حمایتی بانک پارسیان در ایجاد فرصت های شغلی پایدار
گفتنی است از آغاز سال تا ابتدای بهمن سال جاری در مجموع ۲۶.۴۸۴ مورد تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی بنیاد برکت در چارچوب طرح برکت به ارزش ۱۱.۵۰۸ میلیاردریال پرداخت شده است.
شیراز با کمک پارسیان قطب پزشکی خاورمیانه می شود
بر اساس چشم انداز ۲۰ ساله، شیراز مقرر است که به قطب پزشکی خاورمیانه تبدیل گردد. بر همین مبنا تأمین مالی پزشکان در استان فارس از دیگر اقدامات انجام شده توسط پارسیان که اهمیت بسیار زیادی دارد. شایان ذکر است از اواخر مهرماه سالجاری تابحال تعداد ۴۳ فقره تسهیلات مجموعاً به مبلغ ۵۵۶ میلیاردریال در جهت تأمین مالی پزشکان استان فارس توسط بانک پارسیان اعطاء گردیده است که در صورت وجود تقاضا و استقبال از طرح، به سایر استان ها هم تعمیم داده خواهد شد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/12/29
12:44:36
5.0 / 5
868
تگهای خبر: ارز , پزشك , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP